Obsesif

Annie O’Sullivan normal bir hayat yaşadığını düşünen otuz iki yaşında bir kadındı. Sonra obsesif bir manyağın eline düştü. Ve hayatı o andan itibaren tersine döndü.

Bu obsesif manyak tarafından kaçırıldığını ve daha sonra bulunduğunu söylersem kitap hakkında herhangi bir ipucu vermiş olmam zira kitap Annie’nin psikoloğuyla konuşmasıyla açılıyor.

Emlakçı Annie evi göstereceği son müşterisinin ne kadar nazik olduğunu düşünürken onun tarafından kaçırılıyor ve bir dağ kulübesine hapsediliyor. Burada belli saatlerde uyumak, kalkmak, tuvaletini yapmak zorunda. Her şey çizelgelerle belirlenmiş durumda. Adamın takıntılarında en küçük bir aksama olduğunda çıldıran ve olmayacak şeyler yaşayan Annie’nin yaşadıklarını okurken kitabın sayfalarını sıkı sıkı tutmaktan ellerim ağrıdı. Özellikle bazı yerleri okurken siz de gözyaşlarınızı tutamayacak ve dünya düzenine isyan edeceksiniz. Psikoloğuna anlattıklarını tekrar tekrar yaşayan Annie hem bu adamdan ve takıntılarından kurtulmanın yollarını bulup tedavi olacak hem de en başta bu derdi başına kim açtı onu öğrenecek.
Soluksuz okuyacağınız, elinizden bırakamayacağınız ve birçok yerinde şaşkınlık ve gerilimle kapağı kapatıp nefesleneceğiniz bir kitap.

“Bu sadece bir kadının ortadan kayboluşunun değil, aynı zamanda kendine, bağımsızlığa, hayata dönüşünün de hikâyesi. Işığın teninize iğne gibi battığını hissettirecek unutulmaz bir hikâye.” 
-Gillian Flynn, Kayıp Kız’ın yazarı-

Otuz iki yaşında bir emlakçı olan Annie O’Sullivan’ın kaçırıldığı gün, yapmayı planladığı üç şey vardı: Bir ev satmak, annesiyle son tartışmasını unutmak ve erkek arkadaşıyla akşamki randevusuna vaktinde yetişmek. O gün evi gezen fazla müşteri olmamıştı, ancak son ziyaretçisi kapıda belirdiğinde o günün şanslı günü olduğunu düşündü.

Annie bir psikopat tarafından kaçırılıp çok uzak bir dağ kulübesinde alıkonulduğu bir yılı aşkın bir süreyi psikiyatriste anlatmaya karar verir. Bu seanslar onun hayatındaki kopuk parçaları bir araya getirirken olayı araştıran bir dedektifle bulduğu bir ipucu eksik bir puzzle parçası gibi yerine oturduğunda, korkunç bir sürpriz de onu bekliyor olacaktır. Herkes bir sır saklarken kime güvenebilirdi…

“Obsesif, Thomas Harris’in Kuzuların Sessizliği’nden sonra yazılmış en tüyler ürpertici roman.” 
-Alfred Hitchcock Mystery Magazine-

“Bu kitap öyle büyüleyici ki ilk ve son sayfa arasında tek bir nefes almış gibi hissedeceksiniz.”
-Karin Slaughter-

“Gizemle örülü, şaşırtıcı ve büyüleyici.” 
-Publishers Weekly-
(Tanıtım Bülteninden)

Obsesif
Chevy Stevens
Koridor Yayıncılık
348 sayfa, 2015

Ayşe Ayhan

Hiçbir zaman bir insanı tek bir sıfatla belirlemenin doğru olduğuna inanmadım. Matematik öğretmeni, yazar, astronom, kitap yorumcusu, blogger, kahve sever, bol okur. Yazmaya değer bulduğum her şeyi kitapcafe.com da bulabilirsiniz.

One thought on “Obsesif

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir