Nejat İşler: Tuzu kuruların hikayelerini anlatmak hoşuma gidiyor

‘Kaybedenler Kulübü’nün devam filmi ‘Kaybedenler Kulübü Yolda’ ile sinema seyircisi karşısına çıkmaya hazırlanan Nejat İşler, “Şehirli ve bir şekilde eğitimli, çoğu insanın belki de ‘tuzu kuru’ diye tabir edebileceği kişilerin hikayelerini anlatmak hoşuma gidiyor” dedi.

Kaybedenler Kulübü’nün devam filmi ‘Kaybedenler Kulübü Yolda’ 16 Mart’ta vizyona giriyor.

Kaybedenler Kulübü Yolda

Yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin’in üstlendiği filmin başrollerinde Nejat İşler, Yiğit Özşener, Hande Doğandemir ve Merve Çağıran var.

Kaybedenler Kulübü Yolda

Hürriyet’e konuşan Nejat İşler, ilk filmin başarısını Türk sinemasında pek görülmemiş bir konunun işlenmesine bağlayarak şunları söyledi:

“Radyo programıyla, kitaplarıyla ve insanların buluşup zaman geçirecekleri mekanlarıyla ‘Kaybedenler Kulübü’ kültürü yaşıyor zaten. Gişenin çok ötesinde bir yere gittiği doğru, herhalde bu da internet sayesinde oldu. Tabii şarkıları unutmamak gerek…”

Kaybedenler Kulübü Yolda

İşler, ilk filmle ikinci film arasında farkı şöyle anlattı:

“İlk filmde ‘yol’ olayından çok bahsediyorduk, bu filmde yoldayız. İlk filmden bu yana geçen zamanda da hepimiz değişik yollardan geçtik. ‘Yol’ bizi mutlaka değiştirmiştir. Radyo sahneleri daha az bu filmde…”

Kaybedenler Kulübü Yolda

“Şehirli ve bir şekilde eğitimli, çoğu insanın belki de ‘tuzu kuru’ diye tabir edebileceği kişilerin hikayelerini anlatmak hoşuma gidiyor” diyen İşler, “Gün içinde çok kez karşılaştığımız bu insanların, çevremizin hikayeleri bunlar. Bu hayatların hikayeleri anlatıldıkça, gişede, televizyonda insanlarla buluştukça, son yıllarda sıklıkla konuştuğumuz ‘ayrışma’nın da önüne geçilir diye düşünüyorum. Belki de fazla iyimserim” dedi.

One thought on “Nejat İşler: Tuzu kuruların hikayelerini anlatmak hoşuma gidiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.