Mucize Sizsiniz / Bir Motivasyon Zehirlenmesi – Perihan Bilgen Özgediz

Klasik zayıflama ve sağlık kitaplarından çok daha farklı bir kitapla karşı karşıya olduğunuzu belirtmek isterim öncelikle. Bu bir diyet kitabı değil, size saat kaçta ne yiyeceğinizi söylemiyor. Bu kitap bir motivasyon kitabı. İlk başta sadece kilo kaybı için gibi gözükse de yazar, hayata dair birçok noktaya değinerek adeta yaşam koçluğu yapıyor.

Kısa zamanda, bir oturuşta okunacak ve okunduğu anda sizi içine çekeceğini ve hayatınızı değiştireceğini söyleyebilirim. Adeta hipnoz tedavisi görmüşçesine bir aydınlanma yaşayacaksınız. Kilo vermek adına yıllardır sağlıksız kaynaklardan edinilen bilgileri çöpe atan ve hayatınızı hareket ve inanç üstüne kuran bir düzenden bahsediyor kitap.

Mucize SizsinizYazar, hamileliğinden sonra aldığı ve veremediği kilolar yüzünden yaşadıklarını anlatıyor. İlerleyen zamanlarda kendisi için en yararlı yolları keşfediyor, kendini keşfediyor ve sağlıkla kilo verdiği gibi durumunu da diyet yapmadan koruyabiliyor. Her şeyden önce kendine inanan ve sağlıksız besinleri hayatından çıkaran, hareketi ve beslenme düzenini bir diyet değil de yaşam biçimi haline getiren herkesin istediği kiloya inebileceğini söylüyor.

Bütün bu yazılanları aslında biliyorum diyebilirsiniz. Kitabın kerameti de burada. Perihan Özgediz kendini ve bu durumu öyle cümlelerle izah ediyor ki kendinize güveniniz geliyor, öyle kör noktaları aydınlatıyor ki bu daha önce niye aklıma gelmedi diyorsunuz. İnce bir zekanın ürünü olan bu kitabı, eğer 10 öğünlük hayatı karmaşaya çeviren diyet listelerin bıkmışsanız, artık herkes gibi aç kalmadan normal hayatınıza devam ederek yemek yemek istiyorsanız, okuyun!

Muhtemelen,bu şimdiye dek okuyacağınız en ince zayıflama kitabı olacak! Ama hepimiz güzel olanın, ince olan olduğu konusunda hem fikiriz sanırım…

Bu kitap, şişmanlatan diyet listeleri, yasak yiyecekler, gram hesapları veya sağlığınızı tehdit eden işe yaramaz hap tavsiyeleri içermiyor. Hayat boyu olmak istediğiniz bedende yaşamanızı sağlayacak yöntemler ve imkânsız gibi görünen kilo vermenin, daha önemlisi, verdiğiniz kiloyu koruyabilmenin anahtarlarını barındırıyor.

Bir kaç sene öncesine kadar, bedenindeki ağırlıklardan, ayaklarının üzerinde durmakta güçlük çeken ve hayatına kilolu bir kadın olarak devam etmeyi kabullenmişken, toplamda 35 kilo vererek müthiş bir değişim yaşayan, Yazar Perihan Özgediz’in, roman tadında kaleme aldığı ilham veren hikâyesi, kilo vermeyle ilgili geçmişte yaptığınız tüm yanlışları doğruya çevirecek…

“Yaşayan biri olarak ve uzun zamandır kilo problemi olan kişilerle yaptığım Koçluk çalışmaları sonucunda, bu süreçle ilgili emin olduğum en önemli şey; kilo almanın da kilo vermenin de tamamen beynin kontrolü altında olduğudur. Bu yolda zihnimizin açlığa ve strese verdiği tepkileri yönetebilmek ise, uzun vadede etkili olabilecek tek yöntemdir.

Bu kitabı bir solukta okuyup bitireceksiniz ve o gün harika bir gün olacak!

Hayal ettiğiniz bedene ulaşma yolunda sizi engelleyen her şeyi ortadan kaldırmakla kalmayıp, aynı zamanda hayatınızda ilk kez, kilo vermeyle ilgili kontrolün tamamen sizde olduğunu fark edeceksiniz.’

Mucize Sizsiniz

Ayşe Ayhan
Kitap Cafe
https://www.instagram.com/bikahvebikitap/

Ayşe Ayhan

Hiçbir zaman bir insanı tek bir sıfatla belirlemenin doğru olduğuna inanmadım. Matematik öğretmeni, yazar, astronom, kitap yorumcusu, blogger, kahve sever, bol okur. Yazmaya değer bulduğum her şeyi kitapcafe.com da bulabilirsiniz.

2 thoughts on “Mucize Sizsiniz / Bir Motivasyon Zehirlenmesi – Perihan Bilgen Özgediz

 • 23 Mayıs 2017 tarihinde, saat 14:39
  Permalink

  merhaba,

  Hollandada bu kitabi alabilcegim bir adres varmidir? internet uzeride olabilir

  Yanıtla
 • 2 Ağustos 2017 tarihinde, saat 13:11
  Permalink

  Bu kadar abartılı bir yorumdan sonra malesefki kitabı aldım. 32 dakika sürüyor yavaş tempoda okumak. çünkü basit bir makale! bir makaleye 20 tl vermenin şaşkınlığı ile kimseye tavsiye etmiyorum

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir