Mod Terapisi: Diğer Yollardan Gitmek

Tarih:

Yazar:

Kategori:

Yaşam örüntülerinizi anlamak ve değiştirmek isterseniz bu kitabı çok faydalı bulacaksınız. Öncellikle Mod’lar konusunda fikir sahibi olacaksınız. Bunlar: Çocuk Modları, Ebeveyn Modları, Başa çıkma Modları.

Bu terapi sayesinde kendiniz hakkında ilginç farkındalıklar keşfedeceksiniz. Dahası, kitapta size yardımcı olacak çözümler ve alıştırmalar da var. Hayatınızdaki seçimlerinizin nedenini öğrenmek ve bu konuda eğer artık bir şeyler yapmak isterseniz bu kitap kılavuz gibi. Geçmiş örüntülerden kurtulup en azından yaşamınızın bu kısmından itibaren daha sağlıklı bir mod’a geçebilirsiniz. Faydalı bilgiler sayesinde şimdiden başucu kitabım oldu bile.

Çocuk Modları genellikle, başkaları tarafından reddedildiğimizde, yalnız bırakıldığımızda veya baskı altında tutulduğumuzu hissettiğimizde aktif hale gelirlermiş.

“Sağlıklı Yetişkin Modunuzun görevi; hangi öncellikleri koymak istediğinizi, ne kadar çok enerji yatırabileceğinizi ve kendinizi başarılı değişim adımları için nasıl ödüllendirmek istediğinizi düşünmektir.”

Arka Kapak:
Vicdan, evham, utanç, panik, hüzün, reddedilme ve dışlanmışlık duyguları… Bu duygular size tanıdık geliyor mu? Sık sık belirli duygulara kapılıyor, inatçı kalıplardan kolay kolay kurtulamıyor musunuz?

Elinizdeki kitap Şema Terapi Yaklaşımı ve Mod Modeli’ni temel alan bir kendine yardım kitabı… Bu yaklaşımın hedefi hayat kalitenizi düşüren ancak bir türlü kurtulamadığınız bu inatçı örüntülerin kökenlerini anlamak, bunların günlük yaşantınız üzerindeki etkilerini incelemek, değişiminizi ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlamaktır.

“Mod Terapisi içsel yanlarınızı ve duygularınızı tanımanıza ve dönüştürmenize yardımcı olacak.”

– Alp Karaosmanoglu, Psikiyatrist

Mod Terapisi
Gitta Jacob – Hannie Van Genderen – Laura Seebauer
Psikonet Yayınları
Türkçesi: Nihan Azizlerli – Muharrem Soykut
224 sayfa 2014

Mod Terapisi

TAKİPTE KALIN

43,436BeğenenlerBeğen
548TakipçilerTakip Et
96TakipçilerTakip Et
581TakipçilerTakip Et

92. Oscar Ödüllerini Kazananlar (Oscar 2020)

92. Oscar Ödülleri sahiplerini buldu. Los Angeles'taki Dolby Tiyatrosu'nda kırmızı halı geçidi sonrası Oscar kazananlar açıklandı. Güney Kore yapımı Parasite En İyi...

Çift olarak mutlu yaşamanın küçük sırrı

“Bir gülümseme, kaşların çatılmasından oluşan yarayı iyileştirir.”Shakespeare Gülümseme, sevincin tezahüründen çok daha fazlasıdır. Gülümseme, bizi birbirimize bağlayan güç ve...

Tunuslu Ud Üstadı Dhafer Youssef ile Müzik Ziyafeti

Sufi geleneği ile birlikte mistik öğeleri günümüz modern caz arenasına ustalıkla taşıyan, doğu ezgilerini batının caz müzikleri ile harmanlayarak unutulmaz bir müzik şöleni...