Meleklerin Gölgesi

Şimdiye kadar birkaç melek kitabı okudum. Fısıltı serisi gibi düşmüş melekleri, Jamie Mcguire’ın araf serisindeki gibi koruyucu melekleri okudum. Ki fısıltı serisi çok beğenilmesine rağmen Meleklerin Gölgesi ondan çok çok daha güzeldi.

Bir ölüm meleği olan Finn geçmişinde çok büyük bir hata yapmıştır. Bu yüzden Emma adındaki bir ölümlüyü korumaya çalışmaktadır. Çünkü Finn Emma’nın zamanı geldiğinde ruhunu alsaydı yani onu kurtarmasaydı şimdi de korumak zorunda olmayacaktı. Ama Maeve denen ruh Emma’nın ölmüş olması gerektiğini bildiğinden çeşitli tuzaklar kurarak Emma’yı öldürme girişimlerinde bulunmaktadır. Finn ruh alma görevini tehlikeye atarak Emma’yı Maeve’den korumaya çalışırken Emma’ya varlığını hissettirir. Gerçi onu izlediği iki yılda Emma zaten onu hissetmekte, çektiği fotoğraflarda görülen ışıltılardan onun bir ruh olduğunu tahmin etmektedir.

Burada gizli olan bir sır vardır. Finn’in geçmişte yaptığı hata ile Emma’nın ne ilgisi olabilir? Bu soru da kitabın başında kucağımıza patlamaya hazır bir bomba gibi bırakılıyor ve ardından kitap ilerledikçe tek tek çözüme kavuşuyor. Bu sır açığa çıkarken görüp görebileceğimiz en naif, en imkânsız aşkı okurken buluyoruz kendimizi.

Hele finali öyle tatmin ediciydi ki. Bir seri için olması gereken en mükemmel sondu. Hem beni mutlu etti, hem de ikinci kitabı merak ettirdi. İyi ki okumuşum dedim bu heyecanı, aksiyonu bitmeyen kitapla geçirdiğim iki gün boyunca.

Kitap Açıklaması

Ölüm hiç kimseyi beklemez. Beni de beklemeyecekti.

“Ona artık gerçeklerle rüyalarımı ayırt edemediğimi nasıl söyleyebilirdim? Biri ya da bir şeyin beni izlediğini hissettiğimi? Tenimde dolaşan sıcaklığı?” Bir ölüm meleği olarak Finn’in beklediği son şeydir aşk. Korumak için çevresinde gezindiği Emma’nın hayatı, Finn’in geçmişinde yaptığı bir hatadan dolayı tehlikededir. Hayatını kurtarmaksa onun elindedir, en büyük sırrını ortaya çıkaracak olsa bile.

“Gerilim, komedi ve romantizm arasındaki mükemmel uyum. Meleklerin Gölgesi bağımlılık yaratacak.”
-Trisha Wolfe, Destiny’s Fire kitabının yazarı-

“Meleklerin Gölgesi; duygusal başlangıcıyla merak uyandırırken, aynı zamanda çekici dünyası, harika üslubu ve yan karakterleriyle de etkileyici bir okuma vaat ediyor. ”
-Kindle and Me-
(Tanıtım Bülteninden)

Baskı Bilgileri
Meleklerin Gölgesi
Tara Fuller
400 sayfa
Novella Dinamik tarafından yayınlandı

Ayşe Ayhan
Kitap Cafe
https://www.instagram.com/bikahvebikitap/

Ayşe Ayhan

Hiçbir zaman bir insanı tek bir sıfatla belirlemenin doğru olduğuna inanmadım. Matematik öğretmeni, yazar, astronom, kitap yorumcusu, blogger, kahve sever, bol okur. Yazmaya değer bulduğum her şeyi kitapcafe.com da bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir