Mavi Tüy: Gönülsüz Bir Mesihin Serüvenleri

“İşte sana yeryüzündeki görevinin tamamlanıp tamamlanmadığını anlaman için bir test:
Eğer yaşıyorsan,
Tamamlanmamış demektir. ”

1977 ‘de Yanılsamalar: Gönülsüz Bir Mesihin Maceraları olarak yayınlanan, sonraki yıllarda Mesih’in El Kitabı (2004), Yanılsamalar (2006) gibi isimlerle kendi dilinde basılan, Richard Bach’ın ünlü kitabı Martı ‘dan sonra en çok tanınan kitabı olan “Mavi Tüy: Gönülsüz Bir Mesihin Serüvenleri”, 2015 yılında Epsilon Yayınlarından Türkçe ‘ye çevrilmiştir.

Kitaplarının çoğunu kendi hayatından esinlenerek yazan ve her kitabında ‘uçmaktan’ bahseden Richard Bach esasında Hava Kuvvetlerinde bir Pilot olarak uzun yıllar çalışmıştır. Mavi Tüy kitabında bunu daha yakından görebilirsiniz.

Mavi Tüy kitabının iki ana karakteri olan Richard ve Donald Shimoda, serbest çalışan iki pilottur. Donald Shimoda gerçekte bir Mesih’tir. Richard ‘ın bunu anladığında varoluş, insanlar, iyilik , kötülük , sihir gibi kavramları sorgulamaya başlar ve Donald ‘dan cevaplar ister.

Donald, Richard ‘a ‘ Kurtarıcının Rehberi’ adında ‘Mesihin El Kitabı Gelişmiş Ruhlar İçin Uyarılar’ kitabını verir. Richard, okudukça anlamaya, anladıkça da değişmeye başlar. Kitapta anlayamadıklarını ise yaşayarak deneyimler.

“En basit sorular
en derin olanlardır.
Nerede doğdun? Evin nerede?
Nereye gidiyorsun?
Ne yapıyorsun?

Arada sırada
bunları düşün ve
yanıtlarının nasıl
değiştiğini gör.

En iyi
Öğrettiğin şey
En çok öğrenmen gereken
şeydir. ”

Richard okudukça kendine yeni bir amaç belirler.

“Gelecek istemiyorum. Geçmiş de. Yanılsamalar Dünyası Ustası olmak bana yeter. Bir haftada da olabileceğim galiba?” der, Donald’a. Bunun için de çabalar.

Fantastik bir anlatım ile kaleme alınan Mavi Tüy, uçmayı, özgürlüğü ve iyiliği anlatırken aynı zamanda da Kuantum Fiziğini ve çekim yasasına da üstü örtülü olarak uzanmaktadır. Bir tür kişisel gelişim kitabı rolünü de üstlenmiştir.

Ne olmak istiyorsanız onu olursunuz…

Mavi Tüy: Gönülsüz Bir Mesihin Serüvenleri
Richard Bach
Epsilon Yayınları
141 Sayfa, 2015

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir