Masallarla Yola Çık | Judith Malika Liberman

Dur. Bir nefes al. Fark et! İlham her yerde!

Adına aldanıp sadece bir masal kitabı olduğunu düşünmeyin. Yazar, okuduğumuz masallarla bir yola çıkartıyor, ormanları, dağları, çölleri, denizleri aştırıyor. Her hafta bir masal diyor böylece bu süreç 40 masalla kırk hafta devam ediyor. Her masalda öğrenilmesi gereken bir olgu, çıkarılması gereken bir ders var.

Hayat beynimize sığdırabileceğimizden çok daha geniş bir deneyimdir

Masalı okuduktan sonra masalın konusu neyse ona göre “Hayata Uygula” bölümü var. Masalı okuduk dersimizi aldık mı o zaman bunu hayatımıza dâhil ederek uyguluyoruz, doğru yola götüren bir rehber gibi düşünebiliriz. En sevdiklerim ise “Oyun Zamanı” bölümleri. Unutmamak, pekiştirmek ve uygulamayı sağlamlaştırmak için el becerilerimiz ile küçük el işleri yaparak hem eğlenceli zaman geçirmemizi sağlıyor, hem de artık yönümüzü belirlemiş oluyor.

Yazar masallar eşliğinde kişisel gelişimi harmanlamış diyebilirim. Ama bunu yaparken içimizdeki çocuğa sesleniyor, masalını anlatıp ne öğrendiğimize bakıyor. Masal kitabının olmazsa olması çizimler bu kitapta da var, görselliği arttırıp kitaba hareket katmış. Ve her masalın başında tarihe adı geçmiş kişilerin özlü sözleri de altı çizilesi…

Tercihlerin umutlarını yansıtsın, korkularını değil.(Nelson Mandela)

Benim için çok güzel bir yolculuk oldu. Kitabı kızım ile okuduk, o masalları ben uygulama bölümlerini sevdim. İçimizdeki çocuk hayata bir adım daha atmış oldu.
Masalları seviyorsanız, size yol göstermesine, yeni maceralara çıkarmasına izin verin.

“Bugün kanıtlayabilecek hiçbir şeyin yok. Sadece kalbine karşı yükümlüsün. Yavaşla ve dinle. Seni ne yapmaya çağırıyor?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir