Literatürde geçen ve en çok bilinen 5 mekan

En çok Hogwarts’ta mı bulunmak istiyorsun? Ya da Willy Wonka’nın fabrikası mı? Okuduğunuz veya izlediğiniz birkaç yerden herhangi biri? Bugüne kadar birçok kurgusal mekan gördük ve buralarda bulunmayı çoğu kez istedik. İşte bulunmak isteyeceğiniz 5 kurgusal mekân.

5 – Gotham Şehri (Batman Serisi)

Gotham Şehri (Batman Serisi)
Gotham Şehri (Batman Serisi)

Suç şehri olmasına rağmen, içerisinde olmayı isteyeceğiniz ilginç bir şehir. Hayal edin, istediğiniz zaman Batman’e rastlayabilirsiniz! Ya da en azından Wayne Industries’de çalışabilirsiniz.

4 – Galaksi (Star Wars Evreni)

Galaksi (Star Wars Evreni)
Galaksi (Star Wars Evreni)

Star Wars evreni birçok hayranı gibi benim de hep hayalim olmuştur. Jedilar, Sithler, ışın kılıcı, güç, midikloryan, senato ve gezegenler arasında ışık hızıyla yapılan yolculuklar hep ilgi çekmiştir. Özellikle Jedi ve Sithlerin arasında geçen düellolar, ışın kılıcıyla bir orta çağ şövalyesi gibi birbirlerine karşı verdikleri mücadeleler izleyici ve okuyucular üzerinde oldukça etkileyicidir.

3 – Emerald Şehri (Oz Büyücüsü)

Emerald Şehri (Oz Büyücüsü)
Emerald Şehri (Oz Büyücüsü)

Zümrüt şehre sarı tuğlalı yoldan çıkmanın heyecanını hayal edin. Her yerde güzellik, elbette sihri unutmayalım. Kötü cadılar olmasına rağmen, bu yerde çok fazla mutluluk var. O sebeple burada bulunmamak için bir sebep göremiyorum.

2 – Willy Wonka’nın Fabrikası (Charlie’nin Çikolata Fabrikası)

Willy Wonka'nın Fabrikası (Charlie’nin Çikolata Fabrikası)
Willy Wonka’nın Fabrikası (Charlie’nin Çikolata Fabrikası)

Kim çikolata sevmez? Ve her şey tatlı. Şimdi her şeyin çikolatadan yapılmış olduğu bir yer hayal edin – yer, ağaçlar, hatta bir şelale- ağaçlardan çikolata ve şeker almak tüm hayalleriniz burada canlanıyor. Fabrikanın kaçık ve tuhaf sahibi Bay Willy Wonka’nın eğlenceli yanlarının da tadını çıkartmayı unutmayın.

1 – Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu (Harry Potter Serisi)

Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu (Harry Potter Serisi)
Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu (Harry Potter Serisi)

Tüm dünyada hayranı olan Harry Potter serisinin geçtiği mekan olan bu okulda bulunmayı o kadar çok hayran istiyor ki. Görünmez pelerin, Quidditch sporu gibi etmenler daha ilk anlardan okuyucuyu içine çekiyor.

Literatürde geçen ve en çok ziyaret edilmek istenen 5 mekânı sıraladık. Bütün bu yerler kalbimizde özel bir yere sahiptir. Nereye gitmek istersiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.