Leo – Mia Sheridan

Mia Sheridan’ın orijinal adıyla Archer’s Voice yani Başka Dilde Aşk kitabını bayılarak okumuştum. O kadar beğenmiştim ki yeni kitabını gördüğümde hemen okumalıyım diye düşündüm. Yazım tarzı ve üslup dışında iki kitabın konu olarak hiçbir alakası yok ve bu çok güzel bir şey. Yani tam istenilen gibi sadece yazarın o benzer anlatımına, özlediğiniz tarzda bir hikaye okuyor oluşunuza yoğunlaşabiliyorsunuz. O yüzden ben bu kitabı da severek ve çok akıcı bir şekilde okudum ve bitirdim.

Kitap hem büyük bir aşk öyküsü barındırıyordu hem de ciddi toplumsal konulara değinmişti. Koruma evlerinde tanışan iki çocuğun birbirine tutunma ve âşık olmasıyla başlıyordu kitap. Leo ve Evie. Evie ve Leo. Hiçbir farkı yok. İkisi de aileleri onlara bakamadığı için sosyal hizmetler tarafından geçici olarak evlerde kalırken tanışıyorlar. Leo Evie’yi koruyor. Evie Leo’ya âşık oluyor. Leo Evie’ye zaten âşık. Ama Evie 14 Leo 15 yaşındayken ayrılmak zorunda kalıyorlar. Çünkü Leo ‘yu evlat edinen aile başka bir şehre gitmek zorunda. 18 yaşlarına geldiklerinde birbirlerini bulacaklarına ve bir daha hiç ayrılmayacaklarına ve o zamana kadar devamlı mektuplaşacaklarına söz veriyorlar. Leo gidiyor. Ve Evie ondan bir daha hiç haber alamıyor. Zor oluyor başlarda ama kendine bir hayat kurmayı beceriyor. 8 yıl sonra iyi kötü Evie’nin bir evi ve işi var. İşte o sıralarda karşısına bir adam çıkıyor. Onu sapık gibi takip eden bu adam Leo’nun öldüğünü ve ondan Evie’yi kontrol etmesini istediğini söylüyor. Evie Leo’ya dair hiçbir cevap alamadan ölmesine üzülürken bu yeni tanıştığı adama karşı bir şeyler hissetmeye başlıyor. Bu adamın yani Jake Madsen’ın bazı sırları olsa da Evie ile birbirlerine sırılsıklam âşık oluyorlar.

Kitabın sonu için tahmin edilen birkaç senaryodan biri gerçek olsa da, yani sonu tahmin edilebilir bir hikaye olsa da sonradan olacakları asla göremiyorsunuz. Bu da nereden çıktı diyorsunuz. Ve tüm bu olayların tam ortasında da heyecanlı ve tutkulu bir aşka tanık oluyorsunuz.

Tanıtım yazısından
Başka Dilde Aşk‘ın yazarı Mia Sheridan’dan, kayıp aşklara ve yeni başlangıçlara dair yepyeni bir roman…
Evie ve Leo, koruyucu aileleri vasıtasıyla tanışmışlar ve sıkı bir dostluk kurmuşlardı. Büyüdükçe, aralarındaki bu dostluk yerini daha yoğun bir duyguya, yani aşka bırakmış ve on sekiz yaşına girdiklerinde birlikte bir hayat kurmaya yemin etmişlerdi. Ergenlik çağındayken Leo birden evlat edinilip başka bir şehre taşınmış ancak Evie’ye bulduğu ilk fırsatta onunla iletişime geçeceğine dair söz vermişti. Ne var ki Evie ondan bir daha haber alamamıştı. Sekiz yıl sonra Evie şansını döndürüp kendine bir hayat kurmuştu. Bir işi, arkadaşları vardı ve mutluydu. Ardından gizemli bir adam ortaya çıktı, onu Leo’nun gönderdiğini iddia ediyordu.

Ve bu adamla aralarındaki elektrik inanılmazdı! Yine de, Evie bu ateşli yabancıya güvenebilir miydi? Ve bu yabancı, Leo’yla olan bağlantısı ve onun ortadan kayboluşu hakkında Evie’ye yalan söylüyor olabilir miydi?

Leo 
Mia Sheridan
Yabancı Yayınları
288 sayfa, 2015

Ayşe Ayhan
Kitap Cafe
https://www.instagram.com/bikahvebikitap/

Ayşe Ayhan

Hiçbir zaman bir insanı tek bir sıfatla belirlemenin doğru olduğuna inanmadım. Matematik öğretmeni, yazar, astronom, kitap yorumcusu, blogger, kahve sever, bol okur. Yazmaya değer bulduğum her şeyi kitapcafe.com da bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir