La Casa de Papel – 3. Sezon

19 Temmuzda üçüncü sezonu yayımlanan La Casa de Papel 8 bölümlük ek kadrosuyla ve yeni soygun hikâyesiyle izleyicileriyle buluştu. Önceki iki sezona kıyasla üçüncü sezonun çok daha başarılı olduğunu söyleyebilirim. Çünkü karşımızda daha zorlu bir soygun ve çok daha zorlu bir görev var. Bu da beraberinde daha zekice planları ve olayları getiriyor. Ayrıca bu sefer profesörün isteği yalnızca bir soygun yapmak da değil ‘soygunla beraber bir mesaj da iletmek…’

İlk soygunun ardından iki yıl geçmiştir. Tüm soyguncularımız iki kişilik olacak şekilde profesörün söylediği yerlerde yaşamaktadır ve o alanların dışına çıkmamaktadır. Ancak iki yılın ardından Tokyo, Rio ile yaşadığı yerden çıkmak istediğini ve Rio’ya gitmek istediğini söyler. Rio ise Tokyo’dan haber alabilmek için Tokyo’ya telefon verir ve telefonlarını açtıkları an ikisinin de izleri anında belli olur. Tokyo kaçmayı başarır ancak Rio yaşadığı adada yakalanır. Rio’nun yakalanması ülkede ne manşette verilir ne de haberlerde gösterilir adeta bir sır gibi saklanır. Rio’nun tutuklandığını ve işkence gördüğünü anlayan ekip hem Rio için hem de çok daha büyük bir soygun için yeniden bir araya gelir. Ancak bu sefer işin planlayıcısı profesör değildir bu yüzden de bu soygun imkânsızlığı zorlamak olacaktır. Artık soygunda para değil altın hedeftir ve yeni hedef İspanya Merkez Bankasının altın dolu kasa odasıdır.

Aslında yeni plan ilk yapılan soygun planıyla beraber Berlin ve Palermo tarafından çok önce planlanmıştır. Yani üçüncü sezonda çok eskilere dönüyoruz bu da Berlin’in neden hala üçüncü sezonda olduğunu bizlere gösteriyor. Polislerin başında ise çok daha katı bir müfettiş bulunmaktadır ve âşık olmadığı için çok daha zeki. Ekibi içten böler ve soygun ilk defa savaşa döner.
İzleyenler için en iyi sezon diyebilirim.
Keyifli seyirler.

Tuğba Ayar

"Okumak iptiladır, müptelalara selam olsun."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir