Kurtuba Kitap ve Kahve

Tarih:

Yazar:

Kategori:

Kurtuba Kitap ve Kahve @kurtubakitapvekahve Kızılay’da Bayındır Sokakta yer almaktadır.

Kahve ve kitaba yakışır şekilde, ahşap dekor ve yumuşak bir ışıklandırma ile sizi ağırlamakta.

Hemen girişte sizi çeşit çeşit dergiler karşılıyor. Dergiler sadece Türkçe değil, farklı dil ve kültürlere ait kültür, sanat ve edebiyat dergileri de mevcuttur.

Kurtuba ‘nın giriş katında içecek ve tatlı ikramlarının hazırlandığı bölüm bulunmaktadır.
Giriş katında masa sandalyelerin yani sıra sahaf hizmeti de sunan, dilerseniz satın almadan da okuyabileceginiz kitapların rafları ve okumak veya ders çalışmak için kitap okuma barları bulunmaktadır.

Üst katta ise masa ve sandalyelerin yer aldığı kafeterya kısmı olmakla birlikte burada da kitap okuma ve ders çalışma imkanınız bulunuyor.

Girişin alt katında bulunan mini salonda ise belirli zamanlarda kitap mezatı, farklı yazarlarla söyleşi vb toplantılar da yapılabilmektedir. Alt katta bir de mutfak bölümü yer almaktadır.

Kurtuba sadece gençler için değil ailelerin de gelip içeceğini içip yemeğini yediği de bir yer. Sakin ve nezih bir ortam.

Personel güler yüzlü ve kibar.

Menüsü ise oldukça zengin ve ekonomik bir içeriğe sahip. Yani kalabalık toplantılar için de tasarruflu bir organizasyon sağlanabilir.

Hiç mi olumsuz yanı yok diye sorarsanız var. Kitapların raflarda özensiz ve dağınık sıralanması (müşteri kaynaklı da olabilir ama yine de takip edilmesi gerekir); sandalye ve kanapelerin tamamıyla ahşap olması uzun süre oturmada rahatsız edici olabilmektedir. Bir de kitap bölümünde ve giriş koridorunda sandalye ve masaların birbirine yakınlığı geçişi zorlaştırmaktadir, mekanın sınırlı alana sahip olması da buna etken.

Ben sigara içen biriyim, diyenler için ön bahçesi de bulunmaktadır.

Adres: Bayındır 1. Sk. No:15/23 Sakarya, Kızılay (Atatürk Caddesi), Ankara, Türkiye

Kurtuba

 

Kurtuba

 

Kurtuba

TAKİPTE KALIN

43,428BeğenenlerBeğen
545TakipçilerTakip Et
97TakipçilerTakip Et
583TakipçilerTakip Et

92. Oscar Ödüllerini Kazananlar (Oscar 2020)

92. Oscar Ödülleri sahiplerini buldu. Los Angeles'taki Dolby Tiyatrosu'nda kırmızı halı geçidi sonrası Oscar kazananlar açıklandı. Güney Kore yapımı Parasite En İyi...

Çift olarak mutlu yaşamanın küçük sırrı

“Bir gülümseme, kaşların çatılmasından oluşan yarayı iyileştirir.”Shakespeare Gülümseme, sevincin tezahüründen çok daha fazlasıdır. Gülümseme, bizi birbirimize bağlayan güç ve...

Tunuslu Ud Üstadı Dhafer Youssef ile Müzik Ziyafeti

Sufi geleneği ile birlikte mistik öğeleri günümüz modern caz arenasına ustalıkla taşıyan, doğu ezgilerini batının caz müzikleri ile harmanlayarak unutulmaz bir müzik şöleni...