Kuklacı Çocuk

Merhaba arkadaşlar.

Bugün sizlere okuyup bitirdiğim bir kitap ile ilgili duygu ve düşüncelerimi anlatmak istiyorum. Yoğun ders programından dolayı uzun zamandan beri blog yazısı yazamıyordum. Ama artık ara sıra yazabilirim. Lafı çok uzatmadan asıl konumuza dönelim.

Çok sevdiğim bir yazar olan Sevgili Burcu Bahar’ın “KUKLACI ÇOCUKLAR” kitabını okudum. Bu kitabı bana kendisi hediye etti. Her Çukurova kitap fuarında onu ziyarete giderim. Şimdi size bu kitapla ilgili duygu ve düşüncelerimi anlatacağım. Bu kitabı tüm çocuklar okuyabilir ama özellikle kuklalara merakı olan çocuklar mutlaka okumalıdır bence. Bu kitap, Can’ın arkadaşlarıyla, dedesiyle ve babaannesiyle birlikte kuklalar yapıp bunları bir gösteride oynatması ile ilgili macerasını anlatıyor.

Bu kitabın en sevdiğim yanı Can’ın arkadaşlarıyla ve dedesiyle birlikte kukla yapmasıdır. Uzun zamandır kuklalarla ilgili bir şey okumamıştım. Benim için çok güzel oldu. Kitabı okuduktan sonra bende kukla yapsam nasıl olurdu? diye düşündüm. Benim hayalimdeki kukla şöyle oldu; pembe tişörtlü ve mavi pantolonlu bir kukla. İsmini de Pamuk koyardım. Herkesin bu kitabı okumasını tavsiye ederim ve kitabın sonunda bir kukla hayal etmesini isterim.

Bakalım sizin kuklanız nasıl olacak…

 
Yaren Sezer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir