KitapKitap İncelemeleriKonuk Yazar

Küçük Mucizeler Dükkanı – Debbie Macomber

Küçük Mucizeler Dükkanı’nın Türkçe basımı 2011 yılında yapılmıştır. Seri kitabıdır. 8 seriden oluşmaktadır.

1.Küçük mucizeler dükkanı
2.Bir yumak mutluluk
3.Bahçemde yeşeren umutlar
4.Mucizeler dükkanına dönüş
5.Bir dilekle başladı her şey
6.Yeni başlangıçlar mevsimi
7.Sevginin son dileği
8.Çiçeklerimi rüzgara verdim

Kitapta, 4 tane güçlü kadının yaşamları ve bir araya geliş hikâyeleri anlatılıyor. Anlatım sırası, olayların akışı, kişi ve mekan tasvirlerine bakıldığında olaydan kopmuyorsunuz. Karakterlere değinelim birazda;

Lydia Hoffman, genç yaşta iki kez kanserle mücadele veren ve hastalığına dair negatif düşünüp kendisini engeller. Lydia’nın en çok istediği şey, mutlu olacağı işi yapmak ve kendi ayakları üzerinde olmaktır. Lydia kendi imkanlarıyla bir tuhafiye açar. İsmi ’Bir Yumak Mutluluk’ olur. Burada satış yapmaktan başka çok sevdiği örgü örmeyi insanlara öğretmek ister. Açtığı kursta kursiyer olmak üzere 3 kişi örgü öğrenmek için başvurur.

Jacqueline Donovan,50’lilerine yaklaşmış,insanlara,çevresindeki olaylara önyargı ile yaklaşan fazlasıyla baskın bir karakterdir.. Eşiyle de problemler yaşamaktadır. Bunun yanında oğlu Paul’un kendisine danışmadan evlenmesini kabullenememektedir. Ta ki gelini Tammie Lee’nin hamile olduğunu öğrenen kadar. Oğluyla ciddi çatışmalar yaşayan ve arasını düzeltmek isteyen Jacquline örgü örmeye karar verir ve Lydia’nın tuhafiyesinde kursa yazılır.

Carol Girard,38 yaşında mutlu bir evliliğe sahip bir kadındır ve eşini çok sevmektedir. Bebek hayaliyle yanıp tutuşmaktadır. İki kere tüp bebek yöntemi ile bebek sahibi olmayı denemişlerdir fakat başarılı olamamışlardır. Carol Lydia’nın tuhafiyesini gördüğünde içsel olarak bir enerji onu oraya çeker. Kursta ilk olarak bebek battaniyesi örüleceğini duyduğu anda bunu bir işaret olara algılar. Bu Carol için bir mucizedir.

Alix Townsed, en genç karakterlerden birisidir. Küçük yaşta büyük zorluklarla baş eden Alix evinde uyuşturucu bulununca arkadaşının suçunu üstlenir. Film dükkanında çalışmaktadır. Az bir ücret karşılığında çalışan Alix karşılarına açılan ‘Bir Yumak Mutluluk’ dükkanınını görünce dikkatini çeker. Lydia’nın kursuna yazılarak cezasını ödeyeceğini düşünür. Yapısal olarak biraz daha maskülen olan Alix yaşadığı aşk ile daha feminen bir kız olacaktır.

Sımsıcak bir hikaye. Yaşanılan acıların gelecek güzelliklere kapı aralamada bir sebep olduğunu gösteriyor. Okurken sizi dinlendiren, güldüren, ağlatan yaşamın içinden bir hikaye.

‘’İpler ilmeklere can katar, örgü dostlukları güçlendirir; el işleri ise nesilleri birbirine bağlar.’’ ( Karen Alfke)

‘’Örgü örmek bir hobidir. Nefes alın, rahatlayın ve eğlenmeye bakın.’’
( Dona Druchunas )

Küçük Mucizeler Dükkanı
Debbie Macomber
Martı Yayınları

Güray Özdemir
https://www.instagram.com/gryz01/

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Merhaba Size daha fazla kaliteli içerik sunabilmek için sitemize reklam engelleyiciyi kapatarak destek olabilirsiniz. Teşekkür ederiz :)