Kitaplarından daha fazla ilgi gören 6 film

Bir kitap okursunuz ve sizi derinden etkiler. Filmi çekilse diye zaman zaman da içinizden geçirirsiniz. Beyaz perdeye aktarıldığında sizi tatmin edecek bir iş çıkacağından eminsinizdir. Beklersiniz ve o güzel haberi alırsınız. Hemen sinema salonuna gider, bileti alır, filmi izlersiniz. Çıktığınızda artık siz o eski siz değilsiniz. Kitap sizi nasıl etkilediyse film de bir o kadar etkiler ve sonunda iyi ki bu filme gelmişim dersiniz.
İşte o iyi ki dediğiniz filmleri sıralayan bookbub.com üyeleri, kendi aralarında yaptıkları anketler sonucunda kitabından bile daha iyi olduğunu düşündükleri 6 filmi sıraladılar.
 

1- Aynı Yıldızın Altında

John Green’in iki genç kanser hastası hakkındaki romanı, hem sayfalarda hem de ekranda yürekleri parçaladı. Okurların yüzde yetmiş yedisi (% 77) filmi kitaptan çok ya da daha fazla beğendi. Bir okuyucunun yorumu şu şekildeydi: “Aynı Yıldızın Altında kitabı oldukça dikkat çekiciydi. Gerçek çizgi ve sahneleri doğrudan kitaptan aldıkları için mutluyum. Neredeyse kitabın aynısıydı.”


 

2- Duyguların Rengi

Kathryn Stockett’in 1960’lardaki ırkçı bölünme konusundaki romanı, Tate Taylor, eleştirmenlere ve okuyuculara göre harika bir film yaptı. Dört Akademi Ödülü adaylığı ve beş Altın Küre adaylığı kazandı. Okurların% 71’i kitaptan iyi ya da daha iyi olduğunu düşündü!


 

3- Açlık Oyunları

Açlık Oyunları, New York Times, USA Today, Wall Street Journal ve daha pek çokları arasında en çok satanlar listesinin başında geliyor. Film yapımcıları, Suzanne Collins’in distopyası olan Panem dünyasını hayata geçirmek için zor bir işle görevlendirildi. Ancak okurlar memnun kaldı -% 65, filmin kitaptan iyi ya da daha iyi olduğunu düşünüyorlar.


 

4- Şanslı Biri

Nicholas Sparks’ın tatlı Güney romanları ekranda parıldayan bir yere sahip. Zac Efron ve Taylor Schilling’in başrollerini oynadığı Lucky One, hayranlarından olumlu bir şekilde karşılandı,% 62’si romandan iyi ya da daha iyi olduğunu düşünüyor.


 

5- Aşk Limanı

Nicholas Sparks’ın bir romanı olan Aşk Limanı, film izleyicileri tarafından çok beğenildi % 60, film versiyonunu kitap kadar beğendi.


 

6- Muhteşem Gatsby

Aslen 1925’te yayınlanan Muhteşem Gatsby, o zamandan beri birçok farklı ortamda filme uyarlandı. Baz Luhrmann’ın yönettiği ve Leonardo DiCaprio, Tobey Maguire ve Carey Mulligan’ın başrol oynadığı uyarlamalar okuyucular tarafından sevildi. Yarıdan daha fazlası, film uyarlamasını romana tercih etti.
Sizler neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda belirtin lütfen.
Kaynak: https://www.bookbub.com/blog/158

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.