Kirpi Kirpik Nerede?

Şebnem Seçkiner, çok güzel bir iş çıkarmış. İlk cümlem bu olsun istedim çünkü gerçekten samimiyetini çok seviyorum Şebnem Hanımın. İlk olarak kendisini “Manyak Anne” kitabıyla tanımıştım. Şimdi ise küçük kızı Irmak’ı yazmaya teşvik için çocuk ağzıyla hoş bir çocuk kitabı çıkarmış. Çocuklarına gelecek için katkı sağlayan, emeklerini bir an olsun esirgemeyen, hatta çocukları için kendi kariyerlerinden vazgeçen biz anneler bir tebriki hak ediyoruz bence. Yüreğinize sağlık Şebnem Seçkiner ya da kendi tabiriyle Manyak Anne.

Sen hiçbir kirpiyi yakından gördün mü? Peki ya bahçede bir kirpi bulsan ne yapardın? Lüle, Cano ve Kıvır üç kafadar okulun süper üçlüsü bir kirpi bulur, kirpilerine Kirpik adını verirler. Hatta Kirik için de bir tekerleme de uydururlar. Üç kez söylenince pek hoş olur.“Kirpi Kirpik! Kirpi kirpik! Kirpi kirpik!” peki şimdi Kirpi Kirpik nerede kalacak; okulda mı bakacaklar, yoksa eve mi götürecekler afacanların kafaları karışır. Nasıl beslenecek bu kirpi diye araştırmalar yaparlar. Bu arada kimseye de söylemezler fakat sonrasında kirpi kaybolur. Kaybolan kirpiyi aramaya küçümsedikleri küçük sınıflar ve anlaşamadıkları herkes yardımcı olur.

Kirpi Kirpik Nerede?Kitap çok da basitçe resimlendirilmiş. Küçük okurlar okurken keyif alacak. Okuduktan sonra küçümsemeyecekler kimseyi, herkesten yardım alabileceklerini görecekler. Hayvanlara yardım etmeyi sevecekler. Hatta belki okulun bahçesine konan kuşlar için evde kalan ekmek kırıntılarını getireceklerdir. Küçükleri biraz da araştırma yapmaya yönelten bu kitabı okuyanlar neler üretecek neler. Kim bilir ne fikirler çıkar miniklerin büyük beyinlerinden sizlerde destek olun ki görelim fikirlerini.

Bazen çocuk olasımız hatta dünyaya çocuk gözüyle bakasımız gelir ya hani, işte o zamanlarda çocuklarınıza kulak verin onlar çok saf düşünür, çok saf görürler çünkü!
Şebnem Hanım kızı için birde mail adresi almış. Yazmak isterseniz size Irmak cevap verecek annesiyle birlikte, çok da sevinecek eminim. kirpikirpiknerede@gmail.com sizlerde bir selam gönderin derim. Ben birazdan teşekkür maili ileteceğim.

Küçüklere anne-babaları okuyacak, ilkokuldakilerde kendileri keyifle okuyacaktır. Şimdiden keyifli okumalar dilerim.

Kirpi Kirpik Nerede?

Şebnem Seçkiner
Genç Destek
2018,45 sayfa

2 thoughts on “Kirpi Kirpik Nerede?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir