Genel

Kalemderhane Dergisi

Görüntüsü ile okuyucuya ilk önce alalede bir dergi gibi gelebilir. Ben ilk gördüğüm anda beğendim. Hangi yönleriyle ilgimi çektiği aşağıda yer almaktadır.

Kağıt yapısı mat kuşe kağıdıdır. Boyutu da okumayı kolaylaştıran büyüklüktedir.

Diğer dergilerden farklı olarak yazarları ve yazdıklarını daha net hissedebiliyorsunuz. Çünkü yazarlar emeklerini size ön kapaktan arka kapağına kadar kendi el yazıları ve çizimleri ile sunuyor. Eski bir hatıra defterini okur gibi dergiyi inceliyorsunuz.

En son bir daktilo yazısını ne zaman gördünüz bilmiyorum ama dergide kitap tanıtımları ve analog içerikler daktilo ile yazılmış.

Daha önce rastlamadığım ama derginin kurgusuna uygun olarak Ragıp Atasever’in Günlüğü ilgimi çekti. Öykü tadında bir günlük okuyorsunuz.

Yazarların kişisel öykü, deneme ve şiirlerine yer verilen; sanatsal çizimlerin yer aldığı, konuk yazarların da kendine yer bulduğu bir dergi.

Dergiyi okuma süreme gelince, 35 dakika sürdü. Ancak tekrar tekrar okuma isteği uyandıracak ve üzerinde düşündürecek nitelikte içeriği olduğunu da belirtmek isterim.

Kalemderhane

Etiketler

Dilek Özcan

"Okudukça büyüdüğüme, paylaştıkça çoğaldığıma inanıyorum. Bu yüzden de okuduklarımı yazmak büyük keyif veriyor. Her okuyan bir diğerine kılavuzdur, aslında. Umarım, Kitapcafe'de faydalı bir kılavuz olurum."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Merhaba Size daha fazla kaliteli içerik sunabilmek için sitemize reklam engelleyiciyi kapatarak destek olabilirsiniz. Teşekkür ederiz :)