Kalbine bak, yerinde mi?

 

!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali bu yıl hayatın iki ucuna dokunan, hem aşka hem ölüme odaklanan filmlerle geliyor. İstanbul, Ankara ve İzmir’de gösterimler düzenleyecek olan festival, 12 Şubat’ta başlayacak.

Ben bazen unutuyor(d)um. Geçen sene bir kere tekledi, daha doğrusu ben öyle sandım. Bir sürü test, ekg, eeg, bbg(!) sonrası dediler ki tekleyen kalbim değil aklımmış. Olan biteni o kadar ciddiye almışım, yaşamayı o kadar unutmuşum ki kendi beynim kendi beynime kalbimi unuttuğum sinyalini göndermiş. Kafaları karıştırmak değil amacım, kafalar zaten yeterince karışık, olay da bu aslında. Kafalar o kadar karışık ki, kafa kadar ve belki daha önemli olup ismi şiirlerde eskimiş organımız kalbi sıklıkla unutuyoruz. Bu sene !f Istanbul’da tekrar hatırlatalım, e artık yeter kafa dedik biraz da kalpten bahsedelim istiyoruz.

Ve alın işte kalplere nasıl hunharca kıydığımızı, blendr’da suyunu portakalcasına çıkardığımızı hatırlatan bir ön !f filmi. (Teaser yerine ‘ön film’ lafını kullandım, bunu bir yere yaz tdk.)

Bunu izledikten sonra Rafineri’yi ne kadar sevdiğimizi söylemesek olmaz. Geçen sene !f İstanbul’un “Acımadı ki!” sloganıyla hazırlanan kampanyasını yine Rafineri hazırlanmış ve ödüllerden ödül beğenirken !f’çilerden de kalp üstüne kalp kazanmıştı. Seviyoruz seni Rafineri, çok rafinesin. Gerçekten.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir