Kağıttan Kalpler – Courtney Walsh

Abigail babasından kalan mirası yani Nook Kitabevi’ni büyütmek isteyen 30 yaşında, annesi tarafından evlenilmeye zorlanan ama en son erkek arkadaşı onu durduk yere terk ettiğinden beri aşka inancını yitirmiş bir genç kadındır. Bir talihsizliği vardır ki bu kitabevi Aşıklar Parkı adı verilen kasabanın en ünlü yerinde bulunmaktadır. Bir de Gönül İşi Gönüllüleri adlı beş kadından oluşan bir topluluk vardır ki Abigail ’in evlenmesi konusunda en az annesi kadar meraklılardır. Bu beş kadının görevi aslında Aşıklar Parkı’na gelen mektupları, davetiyeleri, dilekleri okuyup derlemektir. Ama aslında tüm niyetleri çöpçatanlıktır. Kasabada evlenmemiş kimseyi bırakmamaktır amaçları ve gözlerini Abigail’e dikmişlerdir.

Hâlbuki Abigail ‘in işi başından aşkındır. Kitabevini büyütmek için yan tarafı satın alması gerekmektedir. Ama bunun için yeterli kredi bulamadığı gibi koskoca binayı da küçük kızıyla kasabaya yeni yerleşen dul Doktor Jacob satın alır. Abigail ve Jacob en başta her ne kadar birbirlerinden etkilenseler de içinde bulundukları durum onları düşman olmaya itmektedir. Gönül işi gönüllüleri öyle düşünmemektedir ama. Jacob ve Abigail’i birbirlerine yakıştırmaktadırlar.

Abigail bir yandan bu savaşı kazanmaya çalışıp dikkatleri kitabevine çekmeye çalışırken bir yandan da zoraki olarak devraldığı Aşıklar Parkı’na gelen mektupları okuma görevini yerine getirmektedir. İçlerinde kâğıttan kalplere yazılmış mutlu bir çift dikkatini çeker. Hayran olur ve aşka inancını yeniden kazanmaya başlar. Ama o kalplerin kime ait olduğunu öğrendiğinde yine bir çıkmaza sürüklenir.

Kâğıttan kalpler konusu ve hikâyenin geçtiği mekân itibariyle çok sevimli huzur dolu bir romandı. Aslında biraz daha heyecan dolu olması beklenirken benim açımdan yavaş ilerleyen bir kitaptı. Yine de Gönül işi Gönüllülerinin olaya dahil olduğu kısımlar çok eğlendiriciydi.

Kitap Açıklaması
Belki de yok olan hayaliniz sizi mutluluğa götürecektir…

Otuz yaşına girmek üzereyseniz, tek dünyanız küçük bir kitabeviyse ve aşk denen o üç harfli sözcük sizde sadece acı bir tat bırakıyorsa, hazırlıklı olun, çünkü dünyanız daha da altüst olmak üzere…

Tıpkı Âşıklar Parkı kasabasının daimi bekârı Abigail Pressman’ın olduğu gibi. Hiç ummadığı bir şekilde eline geçen bir mektup zarfının içinden çıkanlar onu bir peri masalına sürükleyecektir. Bunlar gizemli bir çifte ait olan, üzerlerinde aşk sözcükleri yazan kâğıttan kalplerdir. Abigail, gerçekten hiçbir çıkar gözetmeksizin birbirlerini seven bu çiftin kim olduğunu öğrenmeye karar verir.

Ancak yeni dükkân sahibinin gelmesiyle birlikte kitabevinin kapatılması gerçeğiyle karşı karşıya kalınca tamamen hayal kırıklığına uğrar. Bir yandan notları yazan çifti bulmaya çalışan Abigail, aşka karşı duruşunu değiştirip hayallerine ve kalbine sahip çıkabilecek midir?
(Tanıtım Bülteninden)

Kağıttan Kalpler
Courtney Walsh
Arkadya Yayınları
456 sayfa, 2015

Ayşe Ayhan
Kitap Cafe
https://www.instagram.com/bikahvebikitap/

Ayşe Ayhan

Hiçbir zaman bir insanı tek bir sıfatla belirlemenin doğru olduğuna inanmadım. Matematik öğretmeni, yazar, astronom, kitap yorumcusu, blogger, kahve sever, bol okur. Yazmaya değer bulduğum her şeyi kitapcafe.com da bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir