Kafes – Josh Malerman

Malorie kız kardeşi Shannon’la aynı evde kalmaya başladığında olaylar ortaya çıkmaya başlar. Tüm dünyada insanları delirten ve korkunç şeyler yaptıran bir şey vardır. Önce kimse ne olduğunu bilemez ve günlük hayatlarına devam ederler. Malorie çocuğunun arkasını aramayacak bir adamdan hamile kaldığında herkes evlerinin pencerelerini perdelerle örtmeye başlamıştır bile. Çünkü bu yaratık insanlara göründüğü anda insanları delirtiyor ve etrafındakilere zarar vermesini sonra da kendini canice öldürmesini sağlıyordur.

Bir yanda Malorie’nin burada başlayan hikâyesi birkaç insanla bir eve sığınıp yaratıktan saklanma ve barınma hikâyesine dönüşürken bir yandan da şimdiki zamanda Malorie’nin iki çocukla tek başına kaldığı o evden kurtulup gözleri bağlı bir halde daha güvenli bir yere geçmeye çalışmasını anlatıyor.

Kitap son ana kadar heyecanını kaybetmedi. Hatta son elli sayfada artık heyecandan yerinde durulamayacak hale gelmişti. Kitapta anlatılan vahşet insanın biraz midesini bulandırsa da korkutmuyor. Sadece kitabın gerçekliliğini artırıyor. Ki gözlerine bakınca delireceğimiz yaratıklara pek ihtimal vermediğimiz göz önüne alınırsa kitabın her şeyi dozunda işlemiş olduğunu söyleyebilirim. Kesinlikle korkunç değildi dediğim gibi ama okurken heyecandan midenizin kasılacağını garanti ederim.

2014’ün en çok ses getiren, haftalarca kendi türünde Amazon’da 1 numarada kalan, 16 ülkeye satılan ve Universal Studios’un film haklarını aldığı Kafes, şimdi Türkçe çevirisiyle raflarda!

This Is Horror Ödülü – En İyi Roman

Michigan Notable Book Ödülü

Bram Stoker Ödülü – En İyi İlk Roman Finalisti

Goodreads En İyi Korku Romanı Finalisti

James Herbert Korku Ödülü Finalisti

Shirley Jackson Korku Ödülleri Finalisti

“Bir oturuşta ve parmakların arasındaki çıtırtılar hissedilerek okunması gereken bir kitap. Buna benzer bir korku öyküsü şimdiye kadar hiç anlatılmadı. Josh Malerman bu işi biliyor.”
-Hugh Howey-

“Çok iyi, çok başarılı ve doğrudan yazılmış büyük bir takdirle okuduğum çarpıcı bir roman. Josh Malerman, işini hızlı konuşan ve ne yaptığını bilen bir meleğin edasıyla yapıyor.”
-Peter Straub-

“Tüyler ürperten bir ilk kitap. Malerman okuyucuyu soğukkanlı ve acımasız anlatımıyla diken üstünde tutuyor. Hitchcock’un Kuşlar’ı, Stephen King’in en iyi işleri ve Jonathan Caroll’la karşılaştırılmayı hak eden sarsıcı bir macera.”
-Kirkus Reviews-

“Stephen King hayranları bayılacak.”
-Publishers Weekly-

Dışarıda bir şey var…

Görülmemesi gereken korkunç bir şey… Ona atılan bir bakış kişiyi ölümcül bir deliliğe sürüklüyor. Ne olduğunu ve nereden geldiğini ise kimse bilmiyor.Malorie ve iki çocuğu, olayların başlangıcından beş yıl sonra hayatta kalmayı beceren bir avuç insan arasındaydı. Nehrin kenarındaki terk edilmiş bir evde çocuklarıyla yaşayan Malorie, ailesinin güvende olabileceği bir yere gitmenin hayalini kuruyordu. Fakat onları bekleyen yolculuk tehlikelerle doluydu. Tek bir yanlış hamle ölümlerine yol açabilirdi. Ve onları takip eden bir şey vardı.

Bu bilinmeyene doğru gözbağının karanlığında yaptığı yolculukta Malorie sık sık geçmişi hatırlıyordu. Bilinmez tehlikenin karşısında bir araya gelerek hayatta kalmaya çalışan, kendisini de aralarına kabul ederek onu da kurtaran ev arkadaşları teker teker aklına geliyordu: Bir zamanlar yabancı olan bir grup insanın birer birer kapısını çaldığı evde kurdukları ortak hayat… Ancak sağ kalan ve kapılarını çalan insanlar arttıkça ortaya yüzleşmeleri gereken bir soru çıkmıştı: Herkesin aniden delirdiği bir dünyada kime güvenilebilirdi?
(Tanıtım Bülteninden)

Baskı Bilgileri
Ciltli , 330 sayfa
Ağustos 2015 tarihinde , İthaki Yayınları tarafından yayınlandı

Ayşe Ayhan
Kitap Cafe
https://www.instagram.com/bikahvebikitap/

Ayşe Ayhan

Hiçbir zaman bir insanı tek bir sıfatla belirlemenin doğru olduğuna inanmadım. Matematik öğretmeni, yazar, astronom, kitap yorumcusu, blogger, kahve sever, bol okur. Yazmaya değer bulduğum her şeyi kitapcafe.com da bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir