İki Yabancı Olmadan Önce – Renee Carlino

Keşke hiç bekletmeseymişim dediğim kitaplardan oldu. Nasıl desem, dıştan bakınca akıcı bir hikâye olduğunun farkındaydım ama bu derece iyi olduğunu hiç düşünmemiştim. 360 sayfalık kitabı iki günde bitirdim ama resmen zamanım yokken zaman yaratarak bitirdim. Tatlı Bela’yı okuyanlar çok zevk alacak çünkü iki karakterin gençlik zamanlarındaki şirin üniversiteli halleri bana Travis ve Abby’yi hatırlattı. Bir Gün kitabını ya da filmini sevenler de beğenecek çünkü kısmen ona da benziyor. Ama güzel yanı şu ki hem ikisinin karışımı hem de onlardan daha iyi. Kesinlikle filmi yapılmalı. Okuduğum gibi ayıla bayıla izlerim.

İki YabancıKitap Matt’in bir evlilik bitirmiş ve hayatıyla ne yapacağını bilmez halde sürüklenirken bir metro istasyonunda 15 yıldır görmediği ama 15 yıl öncesinden beri deli gibi sevdiği kadını yani Grace’i görmesiyle başlıyor. Fakat Grace’in çoktan trene binmiş olması ve kapıların kapanması Matt’in ise dışarıda ona bakakalmış durumda olması ikisini de bir çıkmaza sokuyor. Bu olaydan sonra 15 yıl öncesine gidiyor kitap ve bize onların tanışmasını ve içinizi sıcacık yapacak aşk hikayesini anlatıyor. Öyle ki, nasıl ayrı kalmışlar bunca zaman diyorsunuz. Kaderin tüm kötü tesadüflerine şahit olduğunuzda içiniz yanıyor. Sanki onlar değil on beş sene yok yere birbirinden ayrı kalan, sizsiniz. Bundan sonra ‘Artık birbirlerini buldular ne olabilir ki?’ dediğiniz yerde kitap size başka güzel bir sürpriz daha sunuyor ve geri kalanı da mutlulukla okuyorsunuz. Gerçekten film izler gibi okudum. Kaliteli aşk öykülerini sevenlere tavsiyemdir.

Kitap Açıklaması

Aşkın ikinci şansı olur mu? İki Yabancı Olmadan Önce – Renée Carlino 15 Yıl 5478 gün Karşılığında ise birkaç dakika…
Ayrılık zordu ama kavuşmak da bir o kadar imkânsızdı bizim için. Aradan geçen onca yıl, yaşanmışlıklarımız, yitirdiğimiz heveslerimiz vardı…

Hayatın bilinmeyen denklemleri, tesadüfleri derken Matt’in çocukluk aşkını görmeyeli on beş yıl olmuştu, tam 5478 gün. Sonra bir çarşamba akşamı, sayısız günlerin içinden bir çarşamba akşamı, yeşil gözlerini hiç unutamadığı ilk göz ağrısıyla karşılaştı. Hayat adil değildi, “On beş yıla karşılık en azından bir selam verebilseydim,” diye isyan etti. Ve dünyaya, dünyayı da aşıp evrene bir mektup yazdı:

“Seni gördükten sonra tüm hayallerim, çocukluk anılarım geldi gözümün önüne. Biliyorum, çılgınca gelecek sana, belki de mektubumu okumayacaksın. Yine de her zaman ikinci bir şans vardır, bunu sen de biliyorsun. Haydi, bir çılgınlık yapıp on beş yıllık kaybımızı arayalım…”
-Matt-

“İki Yabancı Olmadan Önce duygularınızı canlandıracak, güzel bir hikâye, daha da ileri gidip ‘en iyi ikinci şanslar romanım’ diyeceğim. Tesadüf aşklar, tutkulu anlar, ruh eşleri… Bu kitap 5 yıldızla dolu!”
-A Bookish Escape-

“Güçlü ve dokunaklı bir hikâye… İki Yabancı Olmadan Önce büyüsüyle sizi ilk sayfada dünyasına alıp ilk aşkların acısını yeniden hissetmenize sebep oluyor, kitabın sonuna ulaşmak için sayfaları ne kadar hızlı okuduğumu hatırlamıyorum bile!”
-Tracey Garvis-Graves-

(Tanıtım Bülteninden)

İki Yabancı Olmadan Önce
Renee Carlino
İndigo Kitap
368 sayfa, 2015

Ayşe Ayhan
Kitap Cafe
https://www.instagram.com/bikahvebikitap/

Ayşe Ayhan

Hiçbir zaman bir insanı tek bir sıfatla belirlemenin doğru olduğuna inanmadım. Matematik öğretmeni, yazar, astronom, kitap yorumcusu, blogger, kahve sever, bol okur. Yazmaya değer bulduğum her şeyi kitapcafe.com da bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir