Hayatta Kalmak İçin Küçük Felsefe Seti

Gündelik Hayatın Saldırılarına Karşı Koymak

Bir tokat yediğinizde, bir toplantıda sürekli sözünüz kesildiğinde, yolda biri bakışlarıyla sizi soyduğunda, market kasası kuyruğunda birisi önünüze geçtiğinde, işyerinde her şey üzerinize yığıldığında, günah keçisi ilan edildiğinizde, cinsiyetçi ya da ırkçı “şakalar”a maruz kaldığınızda, kendinizi psikolojik baskı altında hissettiğinizde nasıl davranmanız gerektiğini bilemiyorsanız, kişiliğinizi, benliğinizi korumak ile insan haysiyetini ve onurunu savunmak arasındaki ince çizgide öfke ile kabulleniş arasındaki sınırlarda gidip geliyorsanız, bu kitap çok işinize yarayacak.

Fransa’da kung-fu şampiyonu olmuş, özsavunma hocası Alexandra Ahouandjinou, Aristoteles, Locke, Spinoza, Hobbes, Kant, Sartre gibi filozofların düşünceleriyle özsavunmanın ilkelerini kaynaştırıyor.

Hayatta Kalmak İçin Küçük Felsefe SetiGündelik hayatı zehir eden irili ufaklı saldırganlıkları filozof bir kadının, üstelik de bir özsavunma hocasının pratik bilgeliğiyle tanımak, anlamak ve kendini savunmak, hayatımıza sahip çıkabilmek için bir kılavuz…

ALEXANDRA AHOUANDJINOU,
Sorbonne’da felsefe doktorası yapmıştır. Kravmaga ve Kungfu gibi dövüş sporlarında uzmanlaşmış bir özsavunma hocası ve bilişim mühendisidir. Bu eserin yanı sıra Phénomène, Être, Phénoménalité adlı bir kitabı daha bulunmaktadır.

Hayatta Kalmak İçin Küçük Felsefe Seti
Alexandra Ahouandjinou
Sel Yayıncılık
Türkçesi: Didem Tuna
92 sayfa, 2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir