Hayallerinden Asla Vazgeçme

Hepimizin hayalleri var, ama ne kadar sıklıkla gerçekleşmelerini sağlarız?
Birçoğumuz gençken harika rüyalar görüyoruz. Koşulların hayallerimizi ne kadar sınırlandırdığını bilmiyoruz. Dünyayı fethetmeye hazır, hevesli hissediyoruz.
Ancak, biraz büyüdükçe ve engellere ve başarısızlıklara çarptıktan sonra, biz inanmayı bırakıyor ve hevesimizi, inancımızı ve hırsımızı kaybediyoruz. Vasat bir yaşama razı oluruz, yalvarırız, ya hayallerimizi unuturuz ya da belirsiz, güçsüz dilekler haline dönüştürürüz.

İnsanlar size kaç kez başaramayacağınızı söyledi?
İnsanlar kaç kez hayalleriniz güldüler ve sizi cesaret kırmaya çalıştılar? Muhtemelen birçok kez.
Hayallerinizden vazgeçerseniz, gençken istediğiniz eşsiz hayatı yaşamazsınız.
Çocukların hayalini kurmasına izin verilirse, yetişkin insanlar da başkalarının ne söylediğine bakmaksızın hayal kurabilirler.
Başarabileceğine inanıyorsan ve başka türlü söyleyenleri dinlemiyorsan, kalıcılık, disiplin ve kendine olan inancınla çok uzaklara ulaşabilirsin. Başarılara ulaşabilirsiniz.

Hayallerinden vazgeçme
Tekrar hayal etmeye başlamak ve hayallerinizi takip etmek için asla geç değildir.
Söylenecek bir şey daha var. Gerçekten bir şey elde etmek istiyorsanız, aynı zamanda benzersiz olmanız gerekir. Başka biri olmaya çalışmayın. Benzersiz olun ve insanlar sizi fark edecek. Başkalarının yaptığı şeyleri yaparsanız başarılı olabilirsiniz, ancak büyük olasılıkla büyük ölçüde değil.

Benzersiz olmak
Büyük ölçekte başarılı olmak ve fark edilmek için kendiniz olmanız, benzersiz olmanız ve diğerlerinden farklı olmanız gerekir.
Diğerlerini örnek alarak hayal kurun. Bu size çok yardımcı olacaktır, ama adımlarını takip etmenize ve “taklitçi” olmanıza gerek yok.
Benzersiz olmaktan korkmayın.
Farklı olmaktan korkmayın.
İnsanlar farklılıklarını öne çıkarmaktan korksa da siz korkmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir