Hatalar Kitabı Bologna Yolcusu

abm Yayınevi’nin yayımladığı Hatalar Kitabı 26 – 29 Mart tarihlerinde İtalya’nın Bologna şehrinde gerçekleşecek dünyanın en büyük ve en prestijli çocuk kitap fuarı olma özelliğini taşıyan Bologna Çocuk Kitapları Fuarı tarafından, Opera Prima Ödülü’ne layık görüldü! Corinna Luyken tarafından yazılan ve resimlenen, kısa sürede de 2. baskısına hazırlanacak olan kitap, şaşırtıcı basitlikteki hikayesi ile küçük veya büyük bir hatanın nasıl parlak birer ilham kıvılcımına dönüştüğünü çarpıcı bir şekilde anlatıyor.

50 yılı aşkın süredir, farklı ve benzersiz küresel bir kitleyi bir araya getirmeyi başarmasıyla çok önemli yer tutan Bologna Çocuk Kitapları Fuarı, çocuk ve gençlik kitapları kategorisinde en önemli uluslararası platform olma özelliği açısından büyük önem taşıyor. Bologna Çocuk Kitapları Fuarı’nda Opera Prima Ödülü’ne layık görülen abm Yayınevi’nin Hatalar Kitabı, imkân verildiğinde her hatanın bir fırsata çevrilebileceğini ve acemiliklerin nasıl parlak birer ilham kıvılcımına dönüştüğünü yalın ama eşsiz anlatımıyla okuyucusuna gösteriyor.

“Bu kitabı kızım için, kendim için ve hata yapmış herhangi biri için yazdım” diyen Corinna Luyken’in oyunlu metnine ve büyüleyici çizimlerine sahip Hatalar Kitabı, yaratıcılığa ve keşfetmeye bir güzelleme niteliğinde. abm Yayınevi tarafından yayımlandığı günden beri büyük ilgi gören ve kısa sürede 2. baskıya geçen Hatalar Kitabı, okurun dünyayı ve yaşamın ayrıntılarını yepyeni bir bakış açısıyla görmesini sağlarken hata yapmanın ne kadar besleyici olabileceğini de gözler önüne seriyor. Hatalar Kitabı şaşırtıcı çizimleri ve kısa metinleriyle sadece küçük yaştaki okurların değil yetişkinlerin de hayata bakışını değiştirecek.

Hatalar Kitabı

Kitap Adı: Hatalar Kitabı
Orijinal Adı: The Book of Mistakes
Yazar Adı: Corinna Luyken
Resimleyen: Corinna Luyken
Genel Yayın Yönetmeni: Ö. Çağla Acar
Sayfa Sayısı: 48
Ebat: 24 cm x 29 cm
Baskı Tarihi: Ekim 2017
Etiket Fiyatı: 24,90 TL
Yayınevi: abm Yayınevi

abm Yayınevi Hakkında:

Acar Group bünyesinde kurulan abm Yayınevi yayıncılık hayatına 2011 yılında başladı. Adını Acar Bilgi Merkezi’nden alan abm Yayınevi; edebiyat, tarih, sanat, araştırma, akademik, ekonomi, çocuk, gençlik ve popüler kitaplar kategorilerinde faaliyetlerini sürdürüyor. abm Yayınevi bünyesinde kurulmuş olan abm Çocuk ve İlk Gençlik Yayınları ise; yabancı ve Türk yazarların kitaplarını yayımlayarak, çocuk ve ilk gençlik kategorilerinde seçkin yayınları bünyesine katmayı amaçlıyor.

Çocukların hayal gücünü geliştirmeye öncelik veren yayınevi; yaratıcı, evrensel, ahlaki değerlere uygun, bağımsız ve tarafsız, kaliteli yayınları çocuklar ve gençlerle buluşturmayı amaçlıyor. Kurulduğu günden beri “Her kitapta yeni bir sen!” diyerek, onlara sevecekleri ve keyifli vakit geçirebilecekleri kitaplar sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir