Harika Bilim Serisi: Keşfedin Hayvanlar

Çocuklar ilk aylardan itibaren hayvanlara ilgi duyarlar. Hayvanlar hakkında yeni şeyler öğrenmek, seslerini çıkarmak, taklitlerini yapmak her zaman eğlenceli ve ilginç gelmiştir onlara.

Okumaya geçtiğinde de onlara ilgi duyacağı bir şeyler almak istiyorsanız Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’nın çıkardığı bu bilim serisi çok yerinde olacaktır. Hem öğrensinler hem eğlensinler.

Kitabın üstünde 8-12 yaş etiketi var. Muhtemelen okumayı öğrenen ve kendi başına bir şeyler keşfetmek isteyen çocuklara yönelik olduğu düşünüldüğü için bu yapıltırılmış. Ancak biz üç yaşındaki oğlumla bu kitabı ilk gördüğümüzde çok beğendik ve hemen aldık. Her bir sayfada açıp bakabileceği pencereler olduğu için çok eğleniyor ve okumak için gidip kitaplıktan bu kitabı alabiliyor.

Sert sayfalardan oluşması da uzun ömürlü olmasını sağlar. Kitaplığımızda baş köşede yerini aldı bile.

Keşfedin HayvanlarAslına bakarsanız aileler için de çocuklarıyla kaliteli bir zaman geçirmenin bir aracı olabilir bu kitap. Ona okuyabilir, seslerini çıkarabilir,sayfalar arasından herhangi bir hayvanı söyleyip onun bulmasını isteyebilirsiniz. Birkaç kere tekrarladığınızda küçük çocukların bile onu ezberleyerek o pencereye geldiğinde o bilgiyi aktardığını göreceksiniz. Öğrenmenin güzel bir yolu!

Toplamda açıp bakılabilecek 50 pencere var. Her birinde farklı bilgiler. Tabi bunun dışında da gösterdiği ve tanıttığı hayvanlar var sayfanın içinde. Çöller, ormanlar, buzullar… Her bir yaşam alanında hayatını sürdürenlerin belirli özelliklerini açıklıyor. İlk sayfada ise dünya haritası üzerinde verilmesi çok hoş olmuş. Hem kıtaları, harita bilgisini geliştirir hem de hayvanları bu kıtalara göre ilişkilendirebilir.

Kitaplar okunmak içindir evet. Ama farklı yönde kullanabileceğinizi, balkonda otururken bile eğlence kaynağınız olabileceğini unutmayın. Siz de yeni şeyler öğrenebilirsiniz.

Harika Bilim Serisi
Keşfedin Hayvanlar
Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
Türkçesi: Sevgi Atlıhan
16 sayfa, 2010

2 thoughts on “Harika Bilim Serisi: Keşfedin Hayvanlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir