Haftanın filmleri – 8 Kasım 2019

Türkiye’deki sinema salonlarında bu hafta 3’ü yerli 5 film vizyona girdi.

Recep İvedik 6


Konya’da kuru fasulye festivaline davet edilen Recep seyahat acentasının hatası sonucu Konya yerine Kenya’ya gider. Afrika’nın balta girmemiş ormanlarına ilk balta da böylece girmiş olur. Ben, Recep İvedik’e “balta” ve türevi tanımlamaları yapabilme özgürlüğümü kullanıyorum, çünkü ben onu seviyorum. Togan Gökbakar’ın y,ne yönetmen koltuğunda oturduğu filmde Şahan Gökbakar ile birlikte Nurullah Çelebi başrolü paylaşıyor.

 


 

Hapşuu


TRTÇocuk’un sevimli kahramanı Hapşuu, Sürpriz Kutusu programının sevilen sunucusu Lemi Filozof ile bir araya geliyor, üstelik arkadaşları Meli, Vız ve Takatuka da onlara eşlik ediyor.
 


 

Pavarotti


Opera, 1990 İtalya Dünya Kupası esnasında tüm dünyanın sanatı haline gelmişti. Bunun en büyük sebeplerinden birisi de şüphesiz ki, ‘Nessun Dorma’ yı seslendirip dünya kupası resmi şarkısı haline getirmeyi başaran Pavarotti’ydi. Placido Domingo ve Jose Carreras ile seslendirdiği eseri canlı yayında tam olarak 1.4 milyar insan izlemişti. Yönetmen Ron Howard, Pavarotti’nin hikayesini bir ikon haline gelmeden öncesinden alıyor ve müzikal kimliğinin ötesindeki Luciano’yu bizlere sunuyor. Pavarotti aile arşivleri, yayımlanmamış parçalar ve anlatılmamış hikayeler ile bizlere zamanda bir yolculuk, Pavarotti ile bir dünya turu ve görünenin ötesine bakma şansı veriyor.

 


 

Onun Adı Petrunya


Kuzey Makedonya’nın küçük bir kasabasında Teofanya Bayramı kutlamalarında onlarca adam pederin suya attığı tahta haçı çıkartmak için kıyasıya yarışırken Petrunya nehrin diğer yakasından suya dalıp haçı kapar. Bereket ve uğur getireceğine inanılan tahta haçı sudan bir kadının çıkarması görülmüş şey değildir, ama Petrunya’nın mücadeleden vazgeçmeye hiç niyeti yoktur. Haçı geri almak için peşine düşen erkekleri, kolluk kuvvetlerini, kiliseyi ve aradığı sansasyonel haberi yakalayan medyayı atlatmaya çabalar.
 


 

Yaralı Keklik


Taner Tunç’un yönetmen koltuğunda oturduğu Yaralı Keklik filminin oyuncu kadrosunda Alper Pehlivan, İbrahim Kalkan, Dilek Canbay, Emir Öner gibi isimler yer alıyor.
 


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kitapcafe En son haberler ve güncellemeler için size bildirimler göstermek istiyoruz.
Dismiss
Allow Notifications