Haftanın Filmleri – 4 Ocak 2019

Türkiye’deki sinema salonlarında bu hafta 2’si yerli, 8 film vizyona girdi.

3 Hayat


2018 Cannes Film Festivali En İyi Senaryo Ödülü’ne layık görülen Jafar Panahi’nin son filmi 3 Faces, küçük Marziyeh ve Jafar Panahi’nin çıktığı yolculuğu konu ediniyor.
Hayatı boyunca oyuncu olmak için çabalayan küçük Marziyeh’in konservatuara gitmesinin engellenmesi üzerine çektiği video ünlü aktris Behnaz’ı derinden etkiler. Çekimini durdurup yardım istediği Jafar Panahi ile İran’ın Türkçe konuşulan kuzey bölgesine doğru bir yolculuğa çıkarlar. Yolda karşılarına inanılmaz hikayeler, sıra dışı insanlar, korumacı gelenekler ve de acı gerçekler çıkacaktır.


 

Kimsesiz Çocuk Remi


Hector Malot’un Aynı Adlı Romanından…
Remi, yoksul ama mutlu bir çocuktur.
Fakat bir gün, anne ve babasının aslında gerçek anne-babası olmadığını öğrenir. Daha sonra üvey babası tarafından bir sokak sanatçısına kiralanır. Remi yaşadığı tüm zorluklara rağmen; ” Yaşam çoğu zaman bir savaştan ibarettir. Ancak kararlı olanlar, mücadeleci olanlar savaşı kazanır.” prensibini aklından hiç çıkarmaz.


 

Kız


Belçika ve Hollanda ortak yapımı film, profesyonel bir balerin olmak için çabalayan 15 yaşındaki Lara’nın hikayesini ele alıyor.


 

Bekarlığa Feda


Bekarlığa Feda, kızının evlenmesini engellemeye çalışan bir babanın hikayesini konu ediyor. Yakın arkadaş olan Mete, Çağlar ve Burak arasında ilk evlenen Burak olur. Artık sıra Çağlar’a gelir. Deliler gibi sevdiği kız arkadaşı Gamze ile evlenmek isteyen Çağlar’ın önünde ise büyük bir engel vardır. Gamze’nin babası Timur, kızının Çağlar ile evlenmesini istemez. Timur, kızını Çağlar’dan ayırmak için türlü numaralar yapsa da onları ayırmayı başaramaz. Ama Timur pes etmemeye kararlıdır ve bu sefer büyük bir plan yapar.


 

Yangın Yeri


14 yaşındaki Joe, ev hanımı bir anne (Jeanette) ve golf oyuncusu bir babanın (Jerry) tek çocuğudur. Bir gün Kanada sınırında, evlerine çok da uzak olmayan bir ormanlık bir bölgede kontrol altına alınamayan bir yangın çıkar. O sırada işinden kovulan ve bir anlamda hayattaki amacını kaybeden Jerry, karısını ve oğlunu arkasında bırakarak yangını söndürmeye giden ekibe katılır. Babasının yokluğunda birdenbire yetişkin rolü üstlenmek zorunda kalan Joe, bir yandan da annesinin çaresizliğine ve aileyi ayakta tutma çabasına tanık olacaktır.


 

Araf 2- Cin Bebek Doğuyor


Birbirini çok seven ve mutlu bir evlilikleri olan Kübra ve Ahmet’in hayatları anlam veremedikleri olaylar nedeniyle kabusa dönüşür. Doktor, Kübra’ya sara teşhisi koyarken; mahallenin imamı Kübra’ya cin musallat olduğunu iddia eder. Ahmet bu olanlara mantıklı bir açıklama bulmaya çalışırken, Kübra’nın babaannesinin ölmesi, kilitli bir dolapta yok edilemeyen bir muskanın bulunması, Kübra’nın günden güne kötüleşen hastalığı karşısında ne yapacağını bilemez. Karşı karşıya oldukları cin en acımasız cin kabilesi olan Cühenna Kabilesi’nin Padişahı’dır.


 

Maşa ile Koca Ayı: Yepyeni Maceralar


Maşa isimli küçük bir kız çocuğu ile sirkten emekli Mişka adındaki bir ayının yaşadığı maceraları konu edinen Rus yapımı, animasyon türündeki film , üçüncü sinemasıyla seyircilerle buluşuyor.


 

Süper Ayı


Wang Qi’nin yönetmenliğini üstlendiği, orijinal adı “Super Bear” olan film, hayvan tüccarları tarafından alıkonulan oğlu Zack’i kurtarmaya çalışan baba ayı Dash’in mücadelesini anlatıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir