Haftanın Filmleri – 23 Kasım 2018

Sinema salonlarında bu hafta 3’ü yerli 7 film vizyona girecek.

Deliler Fatih’in Fermanı


15. yüzyılın ortalarında, Fatih Sultan Mehmet’in, Eflak Voyvodalığına bizzat tayin ettiği “Vlad Tepeş” bölge halklarına karşı korkunç zalimlikler yapmaya başlar. Fatih Sultan Mehmet, bu zulmün tez elden bitirilmesi için Baba Sultan’a emir verir. “Deliler Birliği”’nin içindeki korkusuz yiğitlerden yedisi Vlad’ın hüküm sürdüğü Targoviçte’ye gönderilir.

 


 

Put Şeylere”


Onur Ünlü’nün yönetmen koltuğunda oturduğu “Put Şeylere”; İstanbul’un Cihangir semtinde yaşayan bir grup sanatçının; yeterince karmaşık olan ilişkilerinin, hayatlarına giren bir el kamerası nedeniyle iyice garip bir hal almasını anlatıyor.
 


 

Bizi Hatırla


Çağan Irmak’ın yazıp yönettiği “Bizi Hatırla”, bir süre ihmal ettiği babasını rahatsızlandıktan sonra yanına alan bir adam ve ailesinin hikayesini anlatıyor.

 


 

Robin Hood


Jamie Dornan, Taron Egerton, Ben Mendelsohn, Jamie Foxx, Paul Anderson ve Eve Hewson’un başrollerinde oynadığı “Robin Hood”un yönetmen koltuğunda Otto Bathurst oturuyor.
Senaryosu Joby Harold’a ait olan film macera tutkunlarının ilgisini çekmeye aday.
 


 

Grinç


Scott Mosier ve Yarrow Cheney’in yönettiği “Grinç” de haftanın animasyon filmi olarak öne çıkıyor.
 


 

Muhtemel Aşk


Genç bir adam olan Chirstian bir süpermarkette işe başlar. Markerin raflarını düzenlemekle sorumlu olan Chrstian kendisini hiç bilmediği bir dünyada; uzun koridorlar, telaşlı insanlar, gürültülü kasalar içerisinde bulur.
 


 

Yaz


Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye için yarışan “Yaz”, 1980’lerin Leningrad’ında bir yaz günü başlıyor ve Sovyetler Birliği’nde rock’n roll’un kaderini değiştiren kahramanları mercek altına alıyor.

Kirill Serebrennikov’in yönetmenliğini üstlendiği filmde Teo Yoo, İrina Starshenbaum, Roman Bilyk, Anton Adasinsky ve Liya Akhedzhakova oynuyor.
 


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir