Hafta Sonunuzu Keyifli Geçirmenizi Sağlayacak 12 Romantik Komedi Filmi

Haftanın ilk gününden itibaren, yukarı doğru ivmelenen bir grafik ile hafta sonunun gelmesini iple çekiyoruz. Hafta sonları, hayatın akışı içerisinde gerçekten yenilenebilmek için en ideal vakitleri. Bu hafta sonunuzu keyifli geçirmenizde yardımı olacak romantik komedi filmlerini sıraladık.

Blind Date / Az Çok, Körü Körüne


Çevresinden tek istediği biraz huzur ve sessizlik olan Machin tam bir işkoliktir. Machine ise, genç ve utangaç bir müzisyendir.Kader bu iki karakteri, yan yana yaşamaya iter aslında görmeden sevmek tabiri bu olsa gerek hoş sıcak bir film


Delicacy / Aşkın Renkleri


Nathalie çok sevdiği kocasını talihsiz bir kaza sonucu kaybeder ve çok uzun süre hayatına karşı cinsten kimseyi almaz, kendisini işine kariyerine verir. Kimseyi sevebileceğine, onun yerine koyabileceğine inanmaz. Fakat bir gün tesadüfen tanıştığı Markus’tan etkilenir. Üstelik Nathalie halen genç ve güzelken, Markus 40’lı yaşlarında göbekli ve kel bir adamdır. Ama sempatik, eğlenceli ve samimi hali Nathalie’yi kendisine çeker. Çevresi Markus gibi sıradan bir adamla birlikte olmasını şaşkınlıkla karşılasa da 3 yıl sonra ilk kez yüreğinde sıcak duygular canlanacaktır.


What If? / Ya Aşksa


Tıp fakültesini bırakmış olan Wallace (Daniel Radcliffe), kadınlarla ilişkilerinde sürekli başarısızlığa uğradığı için aşk hayatını bir ölçüde rafa kaldırmıştır. Ancak animatörlük yapan Chantry (Zoe Kazan) ile tanıştıktan sonra bu konudaki düşünceleri değişecektir. Chantry ile hemen yakınlık kuran ve kısa sürede çok iyi arkadaş olmayı başaran Wallace için tek sorun Chantry’nin Ben adlı erkek arkadaşıdır. Wallace, en iyi arkadaşının aynı zamanda hayatının aşkı olmasından doğan karışık duyguların arasında kalacaktır.


Two Night Stand / İki Gecelik Aşk


New York’ta yaşayan Alec ve Megan yirmili yaşlarında iki gençtir ve tek gecelik ilişkinin ardından ertesi sabah uyandıklarında her yerin karla kaplandığını görüp şaşırırlar. İkili Alec’in dairesinde mahsur kalıp o günü birlikte geçirmek zorunda kalırlar. Romantik komedi türündeki filmin başrollerini Miles Teller ve Analeigh Tipton paylaşıyor.


Something’s Gotta Give / Aşkta Herşey Mümkün


Altmışlardaki Harry Sanborn, kadınlarla ilişkilerinde hala genç olan, uslanmaz bir playboydur. Yeni kız arkadaşı Marin ile Marin’in annesinin Hampton daki yazlık evine giderler ve orada Marin’in annesine yakalanırlar. Bu esnada Harry kalp krizi geçirir ve hastaneye kaldırılır. Bir süre hastanede kaldıktan sonra eski gücünü toplayana kadar Harry Marin’in annesinin evinde kalır ve Marin’in annesi gönülsüzce Harry’e bakmaya başlar. Başlarda birbirlerinden hiç hoşlanmayan Harry ve Erica yalnız kaldıkları zamanlarda yavaşça birbirlerine ısınmaya başlarlar. Bu esnada Harry’in iki rakibi vardır; birisi Erica’nın kendisine aşık olan yakışıklı doktoru ve eski alışkanlıkları…


One Wild Moment / Çılgın Bir An


Yeni boşanmş olan 44 yaşındaki Pierre kızı ve arkadaşı Jacques ve onun kızı ile birlikte tatile çıkar. Saint Tropez’de gittikleri partide Pierre arkadaşının kızı olan Francois ile yakınlaşır.
Pierre bunun hata olduğunu ve yol yakınken bitirmek istesede Francois ona takıntılı bir şekilde ilişkiye devam etmek ve babasına da söylemek ister. En sonunda babasına ilişkisini anlatır fakat bunun Pierre olduğunu söylemez. Jacques ise dostu Pierre’ye durumu anlatarak, kızını baştan çıkaran bu orta yaşlı adamın kim olduğunu bulmak istediğini söyler.


Maggie’s Plan / Kördüğüm


Maggie’s Plan filmi New York’ta yaşayan bağımsız bir kadın olan Maggie’nin hikayesini konu alıyor. Evlenmeden bir çocuk dünyaya getirmeyi amaçlayan Maggie, John adında evli birine aşık olur. John’un zaten sallantıda olan ilişkisi bununla birlikte daha kötü bir hal alırken, ikili bir kız çocuğu ve üç yılın ardından birbirine olan ilgisini kaybetmeye başlar. Maggie, bunun üzerine John ile eski eşinin aslında çok iyi bir ikili olduğunu düşünmeye başlarken, onları bir araya getirmeye yönelik oldukça ilginç bir plan yapacaktır. Greta Gerwig, Ethan Hawke ve Julianne Moore’nin başrolünde yer aldığı Kördüğüm filmi aslında klasik bir hikayeyi oldukça farklı küçük değişikliklerle seyircinin beğenisine sunuyor.


Hello, My Name Is Doris / Merhaba, Benim Adım Doris


Yönetmenliğini ve senaristliğini Michael Showalter’ın üstlendiği Hello My Name Is Doris’in başrollerinde Oscar ödüllü oyuncu Sally Field, Max Greenfield, Beth Behrs, Wendi McLendon-Covey, Tyne Daly yer alıyor. Kendisinden yaşça küçük iş arkadaşına aşık olan Doris’in yaşadıklarının konu edildiği filmde SXSW Festivali’nde Seyirci Ödülü kazandı.


Man Up / Doğru Adam


Hayatı çok fazla şanslı geçmeyen bir kadının tesadüfler ve karışıklılıklar içerisinde başka bir kadının hiç tanımadığı bir adamla olan randevusuna şansını deneyerek gitmesi ile bazı şeylerin değişeceğini umuyor. Çok heycan yapan kadın ve adamın arasında geçen o komik anlar sizlerle.


Before We Go / Gece Bitmeden


New York`tan Boston’a doğru hareket edecek olan trene yetişebilmek için acele bir şekilde koşarken koybolur ve rastlantılar ve tesadüflerle dolu bir kovalamaca içinde bulur kendini. Chris Evans, Alice Eve, Emma Fitzpatrick ünlü oyuncuların oynadığı filmde komedi ve romantik dolu anlara şahit olacaksınız.


I Give It a Year / Bu Aşk Fazla Sürmez


Bir partide tanışan Nat ve Josh kısa sürede evlenirler. Ancak bu evlilik çok fazla uzun sürmez ve henüz evliliğin ilk yılında ortaya çıkan bazı sorunlar çifti birbirinden uzaklaştırır. Bu evliliğin içine bir de Josh’ın eski sevgilisi ve iş adamı Guy’ında girmesiyle herşey daha karışık hale gelir. Tüm bu etmenler arasında bu evlilik ne kadar sürecektir?


Why Him? / Bu Da Nereden Çıktı?


Ned kızı Stephanie’i çok seven bir babadır. Fakat kızı büyümüş ve kendi hayatını kurma noktasına gelmiştir. En sonunda ailenin, Stephanie’nin erkek arkadaşı ile tanışma günü gelir. Fakat Laird Mayhew beklediklerinden çok farklı bir karakterdir. İnternet üzerinden para kazanan genç kısa sürede zengin olmuş ve laubali tavırlarıyla Ned’in nefretini üzerinde toplar. Laird, kısa süre içinde tüm ailenin sevgisini kazanıp Ned’in de rızasını alarak Stephanie ile evleneceğini söylese de Ned, Laird ne yaparsa yapsın onu damat olarak kabullenmemeye kararlıdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir