Hafta Sonunuzu Dolu Dolu Geçirecek 5 Netflix Dizisi

Yüksek hızlı internetin hayatımıza girmesiyle dizi ve film izleme seçeneklerimiz çeşitlendi. İnternet üzerinden dizi/film yayını yapan en kapsamlı içeriğe sahip Netflix platformunda hafta sonunu dolu dolu geçirmenizi sağlayacak alternatif dizileri listeledik.

ANNE WİTH AN E

Yeşilin Kızı Anne, küçük yaşta anne ve babasını kaybetmiş, yetimhanede büyümüş , daha sonra da çeşitli ailelerin yanında hizmetçilik yapmış bir kızdır. Bir gün yolu Green Gables’a düşer ve Cuthbert Kardeşlerin yanında yeni bir yuvaya kavuşur.
Kızıl saçları, çilleri ve olağanüstü bakış açısıyla Anne Shirley bir anda hayatınıza giriveriyor. Oldukça duygusal bir konusu olmasına rağmen, hüzünlü anlarınızda bile sizi gülümsetebiliyor ve içinizde bir yerlerde her zaman bir umut taşımanız gerektiğini hatırlatıyor.
19. yüzyıl yaşantısını, görselleriyle de mükemmel bir şekilde aktaran yapım, manzarası, dönem kıyafetleri ve oyunculuklarıyla insanı büyülüyor .
2 sezonu yayınlanan dizi Anne of Green Gables kitabında uyarlandı ve 3. Sezon onayını da aldı.
‘Kalbim yitip giden umutların mükemmel mezarlığı’ diyen Anne içinizi ısıtacak sıcacık hikayesiyle sizi bekliyor.

ALİAS GRACE

1800’lü yıllarda Kanada’da yaşanmış gerçek bir cinayet önce Margret Atwood’un romanına konu olmuş, daha sonra da Alias Grace adıyla diziye uyarlanmış.
Tarihin ilk kadın katillerinden Grace Marks, 15 yıldır Kingston Cezaevi’nde yatmaktadır ve olay gününe dair hiçbir şey hatırlamaz. Masum yüzüyle ve o dönem alışılmadık ‘kadın katil’ sıfatıyla kamuoyunu ikiye bölmüştür. Grace melek mi yoksa şeytan mı ?19. yüzyılda İrlanda’da farklı cemaatlerin kiliselerinde en çok tartışılan konulardan biri Grace’in masumiyeti olmuştur ve bunun sonucunda da onun masumiyetini kanıtlamak için Amerika’nın en başarılı psikologlarından biri görevlendirilir. Doktorun gelişiyle günbegün Grace’in zihninin kıvrımlarında yolculuğa çıkıyorsunuz. Hikaye bittiğinde ise hala Grace masum mu yoksa suçlu mu karar veremiyorsunuz.
Dönemini çok güzel yansıtan dizi, gizemi ve farklı işleyişiyle insanı sarıyor. Toplamda 6 bölüm.

DARK

Almanya’nın Winden Kasabası’nda bir çocuğun kaybolmasıyla başlıyor hikaye. Daha sonra bulunan bir çocuk cesedi bizi 1986 yılında yaşanan bir vak’aya götürüyor ve 33 yıl döngüsüyle zamanda yolculuğa başlıyoruz. Kasabada bulunan solucan deliği bütün olayların başlangıcı ve anahtarı. Paralel evren konusu çok başarılı bir şekilde işlenmiş .Karanlık atmosferiyle adının hakkını veren bir dizi. Gizem- gerilim türünde, kurgusuyla insan aklını zorlayan nitelikte.
İlk sezonu yayınlanan dizinin 2. sezonunun yayın tarihi henüz açıklanmadı. Dark aynı zamanda ilk Alman Netflix orijinal dizisi ünvanını taşıyor.

THE RAİN

Yağmurla gelen bir virüs sonrasında tüm medeniyet yok olursa ne olurdu?
The Rain yağmurdan korunan bir grup gencin hayatta kalma mücadelesini anlatıyor. Güvensizliğin hüküm sürdüğü kaotik bir dünyada birbirlerine güvenmeye çalışan gençler geçmişteki hatalarıyla da yüzleşiyor. Aşk, sevgi, aile, kardeşlik, arkadaşlık gibi pek çok kavrama da değinen dizi,dram- bilim-kurgu türünde oldukça sürükleyici bir distopya.
Danimarka’nın ilk orijinal Netflix dizisi olan The Rain’in henüz 1. Sezonu yayınladı.

ATYPİCAL

Atypical, otizm spekturumunda 18 yaşındaki Sam’in yetişkinliğe adım atmasıyla etrafında şekillenen olayları konu ediniyor. Bir kız arkadaş edinmeye karar veren Sam, bağımsızlığını ele almak ve bazı takıntılarından kurtulmak için yoğun bir çaba içine giriyor. Ailesi ve arkadaşlarının da desteğiyle kendi akranları arasında yer edinmeye başlıyor.
Ailenin ve toplumun bakış açısının önemini vurgulayan yapım mizahı ve dramı tam dozunda vererek bizlere keyifli bir seyir olanağı sunuyor. Sam, özel çocuklara ve onların ailelerine çok güzel örnek olup herkese kendini sevdirecek bir karakter.
Drama- komedi türündeki dizinin 2 sezonu yayınlandı. 3.sü de gelecek.

Belkıs Balcı
@1film1kitap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir