Gümüş Ayı Ödüllü “Köpek Adası”ndan Altyazılı Fragman!

Wes Anderson imzalı animasyon Köpek Adası’ndan altyazılı fragman geldi. Akira Kurosawa filmlerinin ve Rankin-Bass stop-motion yapımlarının izlerini taşıyan film, “Büyük Budapeste Oteli”, “Yaman Tilki”, “Moonrise Kingdom” gibi filmleri ile kendine has stilini Hollywood’ta alkışlatmayı başaran, 6 Oscar adayı Anderson’ın 9. uzun metraj filmi.

Orijinal seslendirme kadrosunda Edward Norton, Bill Murray, Jeff Goldblum, Bob Balaban, F. Murray Abraham, Tilda Swinton, Frances McDormand, Scarlett Johansson, Bryan Cranston, Greta Gerwig, Liev Schreiber, Kunichi Nomura, Akira Ito, Akira Takayama, Koyu Rankin, Yoko Ono ve Courtney B. Vance gibi ağır topları bulunduran animasyon film, Berlin Film Festivali’nden Gümüş Ayı ile dönmüştü.

Günün birinde Megasaki City’deki bütün köpeklerin şehirden uzaklaştırılmasına karar verilir. Bütün köpekler, evcil ya da değil, devasa çöp döküm alanına sürülür. Bu köpeklerin içinde 12 yaşındaki Atari Kobayashi’nin koruma köpeği Spots da vardır. Minyatür uçağına atlayan Atari, tek başına nehrin karşı tarafına geçer ve köpeğini aramaya koyulur. Orada, yeni arkadaş olmuş melez köpek sürüsünün de yardımıyla epik bir yolculuğa çıkar. Atari’nin köpeğini arayış yolculuğu, bölgenin kaderini ve geleceğini değiştirecektir…

Senaryosunu da yönetmenin üstlendiği “Köpek Adası” 20 Nisan’da sinemalarda!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir