Garanti Caz Yeşili baharı yepyeni konserlerle karşılıyor

Garanti Caz Yeşili konserleri bahar programı, tüm hızıyla ve coşkusuyla devam ediyor. İstanbul’un farklı noktalarında gerçekleşecek konserler, Nardis Jazz Club, Salon İKSV ve Babylon sahnelerinde, yine caz dünyasının en özel seslerini müzikseverlerle buluşturacak.

Caz Dünyasının Yıldızları İstanbulda!

Caz festivallerinin aranan yıldızı Melanie Scholtz ve New York caz dünyasının önemli simalarından biri olan Brian Charette İstanbul’da dinleyicileriyle buluşuyor. Başarılı müzisyenlere konserlerinde Önder Focan ve Erhan Seçkin eşlik edecek. Konserler 21-22 Mart’ta saat 21:30’da Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında Nardis Jazz Club’dagerçekleşecek.

Alice Phoebe Lou İlk Kez Türkiye’de

Güney Afrika doğumlu, Berlin’de yaşayan, özgür ruhunu indie folk, caz ve blues’la besleyen şarkıcı ve şarkı sözü yazarı Alice Phoebe Lou, 8 Mart 2019’da yayımlanacak yeni albümü ‘Paper Castles’ın turnesi kapsamında İstanbul’da ilk kez müzikseverlerle buluşacak. Lou, Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında 5 ve 6 Nisan’da saat 22:00’da Salon İKSV’de sahne alacak. Garanti kredi kartları ile bilet satın alan ilk 100 kişiye, 1 bilet Garanti’den hediye edilecek.

Indie Rock’ın Sevilen Sesi Courtney Barnett

Garanti Caz Yeşili’nin ağırlayacağı bir başka isim ise Indie rock’ın en özgün seslerinden biri olan Courtney Barnett. Garage rock etkisindeki folk-pop sound’unu, gözlemlerini aktardığı kendine özgü şarkı sözleriyle bir araya getiren Barnett, yüksek enerjili sahne performansıyla 18 Mayıs’ta saat 21:30’da Babylon’da dinleyicilerine unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşatacak. Garanti kredi kartı sahipleri konser biletlerini yüzde 20 indirimli satın alabilecek.

BRIAN CHARETTE & MELANIE SCHOLTZ
21 Mart Perşembe – 22 Mart Cuma / Nardis

New York caz dünyasının önemli simalarından Briam Charette olan müzisyen Avrupa ve Amerika’nın en önemli konser mekanları ve festivallerinde sahne aldı. Hammond firmasının orglarını temsil eden, Steeplechase ve Positone plak şirketleriyle çalışan sanatçı 2014 yılında org dalında Downbeat dergisi tarafından ‘yükselen yıldız’ seçildi. Melanie Scholtz, 2012 yılında Nice’te yapılan Jazz a Juan Festivali kapsamındaki Jazz Revelations yarışmasındaki üç ödülü de kazanıp bir sonraki sene aynı festivalde sahne aldı. Çek Cumhuriyeti başta olmak üzere Avrupa’da düzenli olarak konserler veren vokalist 2011 yılında Anjazz Festivali’nde Bobby McFerrin ile, 2012’de ise Joy of Jazz Festivali’nde ise Kurt Elling ile konserler verdi. İkili, Garanti Caz Yeşili kapsamında sahnede buluşuyor.

Etkinlik Saati: 21.30

Alice Phoebe Lou

5 Nisan Cuma – 6 Nisan Cumartesi / Salon İKSV

Güney Afrika doğumlu, Berlin’de yaşayan, özgür ruhunu indie folk, caz ve blues’la besleyen şarkıcı ve şarkı sözü yazarı Alice Phoebe Lou, müziğin her türlüsünden aldığı ilhamla 2014’te ilk kısa çaları ‘Momentum’u yayımladı. Kısa çalarda yer alan şarkısı “Fiery Heart, Fiery Mind”, 2015’te Los Angeles Film Festivali’nden Jüri Özel Ödülü’yle dönen ‘Ayanda’ isimli filmde kulakların pasını sildi. 2016’da ilk albümü ‘Orbit’i kaydetti. ‘Orbit’le Almanya Eleştirmenlerin Şeçimi Ödülleri’nde En İyi Kadın Sanatçı adaylığı elde etti. Lou, 8 Mart 2019’da yayımlanacak yeni albümü ‘Paper Castles’ın turnesi kapsamında İstanbul’da.

Etkinlik Saati: 22:00

Courtney Barnett

18 Mayıs Cumartesi / Babylon

Garage rock etkisindeki folk-pop sound’unu, gözlemlerini aktardığı kendine özgü şarkı sözleriyle bir araya getiren Courtney Barnett, indie rock sahnesinin kısa sürede yükselmeyi başarmış isimlerinden. 2013’te ilk kısaçaları “The Double EP: A Sea of Split Peas”i yayınlamasının ardından basından yoğun ilgi gören Barnett, kısa sürede hatrı sayılır bir dinleyici kitlesine ulaştı.

Etkinlik Saati: 21:30

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir