Eyüp Sultan Belediyesi “Okumak Güzeldir” 2.Kitap Okuma Yarışması

Okumak Güzeldir” Kitap Okuma Yarışması Eyüpsultan Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, kitap okumayı sevdirmek, Türk Dili ve Edebiyatı’nın seçkin eserlerine ilgiyi arttırmak amacıyla düzenlenmiş olan bir yarışmadır. Daha önceden de düzenlenen yarışmanın ilki İstanbul ile sınırlı olmak üzere 10 bini aşkın katılımcıyla gerçekleşmişti. Ancak gelen talepler üzerine yarışmanın ikincisi Türkiye geneli olarak yapılıyor. Sorumlu olunan kitaplar ise: şu şekilde:

  • Ömer Seyfettin’in Yüksek Ökçeler,
  • Sait Faik Abasıyanık’ın Son Kuşlar,
  • İhsan Oktay Anar’ın Puslu Kıtalar Atlası,
  • Peyami Safa’nın Fatih Harbiye
Eyüp Sultan Belediyesi “Okumak Güzeldir” 2.Kitap Okuma Yarışması

Yarışmaya katılım ücretsiz olmakla birlikte yaş sınırlaması yoktur. Yarışmaya Son Başvuru Tarihi: 25 Mayıs 2021 Salı Günü Saat:17.00’dır. Yarışmanın Yapılacağı Yer – Tarih – Saat Sınav (Online) olarak https://www.eyupsultan.bel.tr/ web sitesi üzerinden, 26 Mayıs 2021 Çarşamba günü 21.00 – 21.50 saatleri arasında yapılacaktır.

Yarışmanın ödülleri ise şu şekilde: Yarışmada birinciye dizüstü bilgisayar ve 5 bin TL para ödülü, ikinciye tablet ve 3 bin TL para ödülü, üçüncüye ise tablet ve 2 bin TL para ödülü verilecek.

Ayrıca dereceye giren ilk 20 kişiye 3 gece 4 gün Kapadokya Gezisi, dereceye giren ilk 100 kişiye 28 ciltlik minyatür kitap seti ve dereceye giren ilk 200 kişiye 50 TL’lik kitap hediye çeki hediye edilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir