Erin ile Derin

Hazır yarıyıl tatili de yaklaşırken ilkokul çocukları için çok harika kitap önerisiyle geldim. Dorya Yayınları bünyesinde yazan kıymetli yazar Demet Arıoğlu’na da ayrıca teşekkürlerimi sunarım. Gayet güzel bir eser ortaya çıkmış. İnce elenmiş sık dokunmuş bu kitaplar.

Erin ve Derin ikiz kardeşler hayatı öğreniyorlar. Nasıl mı? Kimi zaman kavgayla, kimi zaman empatiyle.

Ama her zaman içlerinde taşıdıkları saf sevgiyle doğruluğa ulaşıyorlar, yeni bir tecrübe kazanıyorlar. Hepimizin kendi hayatımızdan bir parça bulacağımız kesin bu kitap sayfaları arasında. –“A! Evet! Bende böyle düşünmüştüm, bizde bunun için kavga etmiştik kardeşimle veya arkadaşımla çocukken.” Diyeceğimiz bir sürü örnek var.

Erin ile Derin

Biz aileler çocuklarımızı yetiştirirken karşımıza hayatta her zaman kolaylıklar çıkmıyor, kaldı ki artık hayat hiç de kolay değil! Ancak çocuklarımıza doğru hayat düsturu öğretirsek onlar ilerleyen yaşlarında kendi yollarını zaten bulacaklardır. Çabalarımız o yönde. Eğitimlerimiz ve amacımız gelecek nesilleri kendini bilen şahıslar olarak yetiştirmek içindir.

Sevgi, duygudaşlık, adalet, hoşgörü, dürüstlük, doğruluk, kardeşlik, hayvan sevgisi, sabır ve sorumluluk duygularının işlenmiş olduğu on kitaplık Dorya Yayınlarından çıkmış olan bu güzel seriyi incelerken çok güzel noktalara değindiklerini ve hem okutmak hem de okuduğunu anlamak yönünde eğildikleri için de ayrıca teşekkür ederim. Kitapların sonunda okuyan çocuklarımızın anlama kabiliyetlerini ölçmek için de sorular verilmiş. Sözlük bölümleri de kitabın devamında yerini almış. Kitapların sayfa sayıları da çok fazla olmadığından çocuklarımız okurken sıkılmayacak. Yazı puntoları da büyük olduğundan okurken hem sayfalar su gibi akacak hem de karakterlerine bir artı katacak. Okumayı yeni öğrenen minikler için de alternatif olacaktır.

Erin ile Derin

Her zaman söylediğim gibi çocuklarınızdan önce kitapları lütfen siz aile büyükleri inceleyin. Hem sonrasında çocuğunuzla kitap konusunda sohbet etme imkânı bulacaksınız, hem de kendi düşüncenize göre eksi gördüğünüz yanları okutmayacak, almayacak ya da eleyeceksiniz.

Keyifle okusun, güzel huylar edinsin çocuklarımız bu güzel seriyle…

Erin İle Derin
Demet Arıoğlu
Dorya Yayınları

3 thoughts on “Erin ile Derin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir