Edebiyatta 5 yol arkadaşı hayvan

Evcil hayvanlar harika. Çoğunlukla insanlar kadar çok kişiliğe sahiptirler ve hayat dolular. Tüylü arkadaşlarımızın fantastik olanlardan sıradanlara kadar edebiyattaki en iyi evcil hayvanlardan bazıları, seyahatleri boyunca en sevdiğimiz kahramanlarımıza her zaman arkadaşlık ediyorlar.

Ramoth – Pern Serisi

5. Ramoth – Pern Serisi
Bir hayvan olacaksa çoğu kişi ejderha olmak istemez ki? Kimse Pern Serisindeki Ejder kadar güzelleşemez. Ramoth, kitap boyunca dünyadaki son kraliçe ejderhası olduğunu ortaya koyuyor. Ruh hallerinde değişim yaşaması ve sürekli kibirli olmasına rağmen, Ramoth binicisine sadık ve kitap boyunca değerli bir arkadaş olduğunu gösteriyor. Kim bir ejderhanın sırtında dünyaya uçmak istemez ki?

Frightful – Dağın Bu Yüzü

4- Frightful – Dağın Bu Yüzü
Dağın Bu Yüzü, evden kaçan ve Catskill Dağları’nda yaşayan, Sam adında genç bir çocuk merkezli, genç, yetişkin romanıdır. Dağda, vahşi doğada müttefiki ve arkadaşı olan Frightful adında genç bir şahini yumurtadan çıktıktan sonra yetiştiriyor. Şahinin konuşmamasına rağmen Sam’in onunla sohbet etmesi ve şahinin de onu dinliyormuş gibi davranması oldukça sevimli oluyor. Şahin karakteri o kadar çok sevildi ki Frightful Dağı adında kendi romanı da bulunmaktadır.

Ghost - Buz ve Ateşin Şarkısı

3- Ghost – Buz ve Ateşin Şarkısı
Stark ailesinin bulduğu altı kurttan biri olan Ghost, alışılmadık derecede sessiz kalması ve beyaz kürkü ile onu benzersiz bir karakter yaptı. Ghost, John Snow’a verildi ve ikisinin arasında bir bağ oluştu. Kesinlikle kurtların en harikası olan Ghost uzak ve tuhaf bir karakteri olsa da açık bir şekilde Jon’u kendi tarzında seviyor ve her zaman onun tarafında yer alıyor.

Toto – Oz Büyücüsü

2- Toto – Oz Büyücüsü
Toto, Oz kitaplarının ilk kitabında yer alan Dorothy Gale’in arkadaşı olan ikonik bir köpektir. Dorothy ile birlikte Oz’a alındığında, maceraları boyunca Dorothy’ye sürekli bir eşlik eder, ona destek ve gerçek dünyayla tek bağlantısı olur. Toto pek bir şey yapmaz ama yine de Dorothy’nin dayandığı gerçeklere dayanarak ve sahibiyle büyük bir macera yaşamaya devam ederek ikonik bir karakter haline gelir.

Hedwig – Harry Potter

1- Hedwig – Harry Potter
Harry’nin ilk altı kitabı boyunca eşlik ettiği Hedwig, karlı bir baykuştur. Harry onu satın alır ve onunla bir bağ kurar. Hedwig çok gururlu ve kibirlidir, genellikle sinir krizi geçirmeye meyillidir, ancak Harry’e olan sevgisini her zaman gösterir, kendisine mektuplar göndermek için millerce uçar. Hatta ona iyi davranmayanları taciz eder. İhtiyaç duyduğu zaman Harry’nin arkadaşı olarak hareket eden Hedwig, son kitabındaki Voldemort’un elindeki talihsiz ölümünü, Harry’nin masumiyetinin kaybını temsil eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir