Dünyanın en renkli 11 şehri

[tie_slideshow]

[tie_slide]
Cinque Terre
Cinque Terre, İtalya
Cinque Terre İtalyan Rivierası’nın engebeli sahillerden oluşmuş bir bölgesidir. La Spezia şehrinin batısında, Ligurya bölgesinde yer alır. Cinque Terre “Beş Toprak” demektir ve şu köylerden oluşur: Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola, ve Riomaggiore.
[/tie_slide]

[tie_slide]
Kampung Pelangi
Kampung Pelangi, Endonezya
Endonezya’da yer alan Kampung Pelangı gecekondu köyü 232 evden oluşan bir kasaba.
[/tie_slide]

[tie_slide]
Bo Kaap, Cape Town
Bo Kaap, Cape Town, Güney Afrika
Afrika’nın güney ucunda, Cape (Kap) yarımadasında bulunan Cape Town, Güney Afrika’da turistlerin en fazla ziyaret ettiği yer. Bu şehirde, en büyük ilgi çeken yerlerin başında ise Bo-Kaap semti ve W&A Waterfront geliyor.
[/tie_slide]

[tie_slide]
Burano, Venice
Burano, Venice, İtalya
Burano, Venedik’in kuzeyindeki Venedik Lagünü’ndeki, lagünün kuzey ucundaki Torcello yakınındaki, dantel işi ve renkli evleri ile bilinen bir adadır. Birincil ekonomi turizmdir.
[/tie_slide]

[tie_slide]
Guayaquil
Guayaquil, Ekvador
Guayaquil, Ekvador’daki Guayas ilinin merkezi; ülkenin en büyük kenti ve en önemli limanıdır. Guayas Nehrinin batı kıyısında, Guayaquil Körfezinin yukarısında yer alır.
[/tie_slide]

[tie_slide]
Jodhpur
Jodhpur, Hindistan
Jodhpur, Hindistan’ın Rajasthan eyaletinde bulunan bir şehirdir. Şehrin nüfusu 2011 yılı itibarı ile 1,300,000 olup Rajasthan eyaletinin en büyük ikinci şehridir.
[/tie_slide]

[tie_slide]
 Oranjestad
Oranjestad, Aruba
Oranjestad, Hollanda Krallığı’na ait olan Aruba adasının başkentidir. 2005 itibarıyla 30.000 kişilik nüfusu ile de adanın en büyük şehridir.
[/tie_slide]

[tie_slide]
Zamosc
Zamosc, Polonya
Zamość, Lublin Voyvodalığının güney kesiminde, Lublin’den 90 km, Varşova’dan 247 km ve Ukrayna sınırından 60 km uzaklıkta, güneydoğu Polonya’da bir şehirdir. 2014 yılında, nüfus 65,149 oldu.
[/tie_slide]

[tie_slide]
Chefchaouen
Chefchaouen, Fas
Şafşavan ya da Fransızcalaştırılmış transliterasyonuyla Chefchaouen Fas’ın kuzeybatısında yer alan küçük bir şehirdir. Aynı adlı ilin merkez kenti konumundaki Şafşavan, mavi boyalı evleriyle adını duyurmuştur.
[/tie_slide]

[tie_slide]
 La Boca, Buenos Aires
La Boca, Buenos Aires, Arjantin
La Boca Arjantin’in başkenti Buenos Aires’in 47 şehir semtinin en ünlüsüdür. Riachuelo-Nehri’nin Río de la Plata’ya açıldığı agızda yer alır. La Boca orijinal evleri ile ünlüdür. Bu evler batık ve eski gemilerin saçlarından inşa edilmiş ve tekne boyası ile alaca renkli boyanmışlardır.
[/tie_slide]

[tie_slide]
Melbourne
Melbourne, Avustralya
Melbourne, Avustralya’nın Victoria eyaletinin başkenti ve 3.7 milyon nüfusuyla ülkenin ikinci en kalabalık şehri. Melbourne bir milyon nüfusu aşmış şehirler arasında dünyanın en güneyinde bulunanıdır.
[/tie_slide]

[/tie_slideshow]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir