Dünyadaki En Güzel Kokulardan Biri “Kitap Kokusu”

Elektronik kitap okumak dünyadaki en güzel kokulardan biri olan “kitap kokusu”nu feda edeceğimiz anlamına gelmez.
Ne kadar çok elektronik kitap okursak, basılmış eski bir kitabın kokusunu da o kadar çok özleriz.
Son zamanlarda ortaya çıkan bir tasarım bu özlemimizi giderecek cinsten. Ev ve güzellik ürünlerinin kitap kokusunun görkemiyle buluştuğunu keşfedince şaşıracaksınız.

Aşağıda kâğıt kokulu en iyi ürünleri seçtik ve iki bölümde gruplandırdık:
• Kitap kokulu mumlar
• Kitap kokulu parfüm ve spreyler

Bağımlılık yapan kitap kokusunun büyüsü araştırmacıların açıklamalarına göre ahşap bazlı ve vanilya özlü kimyasallardan oluşmaktadır. Kitap kokusu için sadece hoş kokuların dengeli bir karışımıdır diyemeyiz. Elbette bundan fazlasıdır. Kitap kokusu, anılardır. Burnumuz, duygularımızdan sorumlu limbik sistemimize bağlı olduğundan kokular anıları tetiklemenin en güçlü yollarından bir tanesidir.

Hiçbir parfümün, sprey veya mumun gerçek bir kitap kokusunun yerini tutmayacağı kesin. Ancak bu tasarım sayesinde kitap kokusunu sadece kütüphanede değil, gittiğimiz her yerde alabiliriz.
Dolayısıyla bahsettiğimiz ürünlerden herhangi biri okumayı seven herkes için mükemmel bir hediye olabilir. Eski kitapların gerçek kokusunu asla yansıtamayacak olsa bile yine de farklı bir tasarım olarak hayatımıza girmiş durumdadır.

Peki, kitap kokulu mum ve parfümleri nereden temin edebiliriz?
İşte kitaplardan ilham alan birçok mum bulabileceğiniz en iyi üç satış noktası.

Amazon: Amazon müşterisiyseniz El Yapım’ında önde gelen üreticilerin çeşitli edebiyat mumlarını keşfedin.

Etsy: Kitap hakkındaki her şey için en iyi web sitesidir. Edebiyat mumlarının en geniş yelpazesini sunar: kâğıt gibi kokanlar, kitap karakteri ve yazarlarından esinlenenler vs.
eBay: Kitap kokulu mumlara buradan da ulaşmak mümkün. Ancak, bulmak oldukça zor.

Kitap kokulu mumlar

Paper Library Candle
Paper Library Candle

Paper Library Candle: Bir duyusal sanatçı olan Assouline tarafından yaratılan mum, karanfil ve vanilya bazlı olup sedir ve sandal ağacının kokularının esrarengiz karşımıdır.
Assouline’den gelen ve okuma köşenize mükemmel şekilde uyabilecek diğer kokular Ahşap Kütüphane ve Deri Kitaplığı’dır. ⇢Amazon- 25 dolar.

Enchanted Library Candle
Enchanted Library Candle

Enchanted Library Candle: Form ve Flux tarafından tasarlanan ve el yapımı bu mum, kitapla dolu raflarla çevrili olmanın muhteşem hissini veriyor.
Mumu yakar ve hepsi eşsiz bir kokuya karışmış vanilya, parşömen, bal ve kahve kokularını hissedersiniz. Etsy- 13 dolar.

Cera Maison Bibliotheque

Cera Maison Bibliotheque Candle: Belçika’da tasarlanan mum, sert taşların, zengin toprakların ve İspanyol sedirinin aromalarını ortaya çıkarır. Sarmaşık bir dokunuşla sizi eski bir Avrupa kütüphanesinde hissettirecek. ⇢ Amazon- 38 dolar.

True Grace Manor
True Grace Manor

True Grace Manor clasic Library Scented Candle: Bu klasik mum, derinlik ve gizem dolu yosun ve odun karışımıdır. Eski ve güzel kitaplarla dolu bir kütüphaneye gitmemize yardımcı olur. Bu zarif mum 40 saate kadar yanar. Ra Amara- £ 24.

Frostbeard Booklover’s Scented Candles
Frostbeard Booklover’s Scented Candles

Frostbeard Booklover’s Scented Candles: Basılı veya elektronik kitap okuyan herkes için ideal bir dizi ev kokusu.

Yukarıda gösterilen dört koku şunlardır:
Old Books: eski kitapların kokusundan esinlenilmiştir.
Bookstore: ahşap, dalgaların karaya attığı odun ile toprak kokusunun rahat ve tatlı bir karışımıdır.
Book Cellar: kirli sayfalar, bodrum ve vanilya, bu mum kitaplarla dolu mahzeni andırıyor.
Oxford Library: odunsu ve toprak tonlarının ferahlatıcı bir karışımı: meşe yosunu, kehribar, sandal ağacı, tütün ve deri.

Bunlar, Frostbeard Etsy mağazasındaki 20’den fazla kitap kokulu mumdan sadece birkaçı. Her mum 16 dolara mal oluyor ve 8 kavanozda satılıyor. Mumları toplu olarak sipariş ettiğinizde indirim alabilirsiniz. Ts Etsy- 16 dolar.

Frostbeard Bibliophile Tea Light Candles:
Frostbeard Bibliophile Tea Light Candles:

Frostbeard Bibliophile Tea Light Candles: Hangi Frostbeard Bibliophile mumunu seçeceğinize karar veremediyseniz, Frostbeard mağazasının bir önerisi var: altı koku içeren bir çay paketi örneği:
Old Books
Bookstore
Sherlock’sStudy
Oxford Library
Book Cellar
Trashy Romance Novel
Etsy- 15 dolar.

Lafco Home Collection Candles – Library
Lafco Home Collection Candles – Library

Lafco Home Collection Candles – Library: Kütüphane için tasarlanmış, soya bazlı kütüphane kokulu mum, tatlı ceviz, kavrulmuş kestane ve ada çayı. Güzellik Barı- 60 dolar.

Byredo Bibliothèque Fragranced Candle
Byredo Bibliothèque Fragranced Candle

Byredo Bibliothèque Fragranced Candle: Byredo mumları, ağızdan üflenmiş cam ve pamuk fitilleri kullanılarak tasarlanmış el yapımı ürünlerdir. Bibliothèque için formülün eski, ahşap bir kütüphane gibi koktuğu söylenir. ⇢Byredo- 60 dolar.

Birch & Brook Library Candle
Birch & Brook Library Candle

Birch & Brook Library Candle: Bu şık mum, her kitap sevgilisi için mükemmel bir hediye olacak. Tarçın, karanfil, sedir ve yosun kokusunun harmanlanması ile oluşan bu koku, unutulmuş bir kitabın dünyasında kaybolarak, çalınan bir öğleden sonrasının sessiz çöküşünü hatırlatıyor. ⇢Birch & Brook- £ 38.

Library Scented Travel Candle
Library Scented Travel Candle

Library Scented Travel Candle: Gardenya ve sandal ağacının müthiş kombinasyonudur. 4’lü seyahat boy kutuda satılıyor ve en az 20 saat yanıyor.
Otel odanız ya da evdeki misafirleriniz için harika olacak. ⇢Etsy- 15 dolar.

Rendez-Vous a Paris Scented Candle – The Book Addict
Rendez-Vous a Paris Scented Candle – The Book Addict

Rendez-Vous a Paris Scented Candle – The Book Addict: Ünlü Angeline Melin tarafından tasarlanan olağanüstü bir mum serisi. Bergamot, pembe meyveler, menekşe yaprağı, paçuli ve egzotik odun kokusu sunar.⇢ Bulmak zor- 45 dolar.

Lollia Stacks of Pretty Paper No. 18 Scented Candle
Lollia Stacks of Pretty Paper No. 18 Scented Candle

Lollia Stacks of Pretty Paper No. 18 Scented Candle: Beyaz zambak, yasemin, misk ve kehribarının harmanı olan mum, modern ve romantik bir lüksü kişiselleştiriyor. Lia Lollia- 30 dolar.

Sunnydale Library Scented Soy Candle Jar
Sunnydale Library Scented Soy Candle Jar

Sunnydale Library Scented Soy Candle Jar: Mum, deri ciltli kitapların bir kokusu sunuyor. Ayrıca sıcak demlenmiş çay, gül ağacı ve bir ev bitkisi kokusu barındırmaktadır. Etsy- 14 dolar.

R. Nichols Read Candle
R. Nichols Read Candle

R. Nichols Read Candle: Birinci sınıf bir parafin ve soyadan üretilen mum, eski kağıtların, mürekkebin ve derinin hoş ve rahatlatıcı kokusunu sunuyor. R. Nichols- 38 dolar.

Y.B. Supply Co. Library Candle
Y.B. Supply Co. Library Candle

Y.B. Supply Co. Library Candle: Yearbook Stüdyoları, vintage ve klasik esintili dekor, ev eşyaları, hediyeler ve mobilyalarla hizmet vermektedir.Deri ciltli kitaplar ve kütüphane ile çevrili olmanın hissini yaşamanıza izin verecektir. Book Yearbook Stüdyoları- 22 $.

Leather-bound Book Scented Soy Candle
Leather-bound Book Scented Soy Candle

Leather-bound Book Scented Soy Candle: Bu çevre dostu mum, bir bardak üzüm suyu ile deri ve vanilya karışımı sunar. Etsy – 8,50 dolar.

New Book Scented Candle
New Book Scented Candle

New Book Scented Candle: Yeni açılmış bir kitabın güzel kokusunu hatırlatacaktır. Beyaz zencefil ve tatlı çam reçinesi ile büyüleyici bir şekilde oluşan kâğıt ile kehribarlı tutkal ve taze Hindistan karışımının sunduğu mürekkebin birleşimidir.
⇢ Amazon- 25 dolar.

Paperback Soy Candle
Paperback Soy Candle

Paperback Soy Candle: Zengin Himalaya bambu, vanilya ile bezeli bir sedirle harmanlanmıştır. “Kütüphaneden alacağınız eski, yıpranmış, havasız bir kitaptan aldığınız kokuyu yaratmak istedik.” Etsy- 18 dolar.

Kitap Kokulu Parfüm ve Spreyler

Demeter Paperback Fragrance Line
Demeter Paperback Fragrance Line

Demeter Paperback Fragrance Line: “En sevdiğin kitaplığa ya da kullanılmış kitapçıya bir gezi” olarak tarif edilebilir. Koku, eski kâğıdın küf kokusu, menekşeler serpmesi ve zevkli bir kapuçinodan oluşan bir dokunuşla tatlı ve yumuşaktır.⇢ Amazon- 20 dolar.

Commodity Goods Paper / Book Perfumes
Commodity Goods Paper / Book Perfumes

Commodity Goods Paper / Book Perfumes: Commodity Goods’un koleksiyonundan kitap severler için üç parfüm:
Paper for Women
Paper for Men
Book for Men
Her bir koku 100 ml veya üç farklı 10 ml’lik sprey seti şeklinde.⇢ Commodity Goods- 99 $.

Byredo M/Mink Eau de Parfum: Kadınlar ve erkekler için olan bu hipnotize edici koku gerçekten mürekkep gibi kokuyor. ⇢Amazon- 165 dolar.

CB I Hate Perfume In The Library: Eski kitap sayfalarının antika kokusu, yıpranmış deri ve “yıpranmış kumaşın fısıltıları ve raflardan odun cilası” nın bir kokusu olan bir seri:
• PerfumeAbsolute, 15 ml – $95
• PerfumeAbsolute, 2 ml – $13
• WaterPerfume, 100 ml – $80
• Home Spray, 150 ml – $45
⇢ CB I HatePerfume – $50.

Kilian Water Calligraphy Spray
Kilian Water Calligraphy Spray

Kilian Water Calligraphy Spray: Eski bir kitap kokusu sizin için çok ağırsa, neden Kilian’ınnarin kokusunu test etmiyorsunuz? Çin kaligrafisinin esas elementi olan suya atıfta bulunur. Çin mürekkebi kokusunu yansıtacak şekilde harmanlanmıştır. ⇢ Amazon- 260 dolar.

Tokyo Milk Paper & Cotton 17 Perfume
Tokyo Milk Paper & Cotton 17 Perfume

Tokyo Milk Paper & Cotton 17 Perfume: Kişniş, beyaz adaçayı, huş ağacı kabuğu ve tundra yosununun karışımı. ⇢ Amazon- 29 dolar.

Paper Passion perfume by Geza Schoenand Gerhard Steidl
Paper Passion perfume by Geza Schoenand Gerhard Steidl

Paper Passion perfume by Geza Schoenand Gerhard Steidl: Bu, bu listedeki en popüler üründür. Karl Lagerfeld’in sözleriyle “sessiz kâğıt kokusu”.Yeni basılmış kitapların eşsiz bir buketini yakalayarak, bir kitabın ilk kez açıldığındaki benzersiz kokusunu sunar. Ambalaj, şişenin saklandığı bölme ile gerçek bir kitap gibi görünecek şekilde yapılmıştır. ⇢ Amazon- 195 $.

Paperback Pick-Me-Up Refresher
Paperback Pick-Me-Up Refresher

Bonus:
Paperback Pick-Me-Up Refresher: Gün boyunca tazelemek için kullanabileceğiniz kullanışlı bir yağ. Koku, eski bir kâğıt kokusunu andırıyor. Himalaya bambu, vanilyalı sedir ağacı ve deri kokusunun harmanlandığı bir karışım. Etsy- 8 dolar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir