Dünyadaki 6 Muhteşem Kitap Kemeri

Kitap kemerini kim sevmez ki? Kitap kemeri, isminden de anlaşılacağı üzere kitaplar kullanılarak yapılan bir yerleştirme sanatı. Şu bir gerçek ki kitaplar belki de dünyadaki en güzel dekorlardan birisi. O halde herhangi bir kitapçının kapısından girerken bizi karşılayabilecek en hoş dekor da ancak kitap kemeri olabilirdi.
Bazılarınız pratik olmadığını ya da kitap israfı olduğunu düşünebilir, ancak bu yapılar genellikle satış için uygun olmayan kitaplardan yararlanılarak inşa edilmektedir.
İşte sizler için seçtiğimiz 6 muhteşem kitap kemeri.

Sandman Kitabevi
Sandman Kitabevi

1. Sandman Kitap Şirketi (PuntaGorda, Florida)
Bağımsız olarak, bir aile tarafından işletilen Sandman Kitap Şirketi Florida’nın güneybatısında bulunan en büyük kitap mağazası. Öyle ki, sahip olduğu kitap kemerine bakılınca da ne denli büyük bir mağaza olduğu anlaşılmaktadır. Nitekim kemer 4000’den fazla ciltli ve karton kapaklı kitaptan oluşmaktadır.

Le Bal des Ardents
Le Bal des Ardents (Lyon, Fransa)

2. Le Bal des Ardents (Lyon, Fransa)
Fransa’da bulunan bu muhteşem kitapçının resmi, “bilinmeyen yazarların, bağımsız yayınevlerinin ve geleneksel kitapçıların popüler olmayan temaları savunmasına adanmıştır”.

The Last Kitabevi (Los Angeles, Kaliforniya)
The Last Kitabevi (Los Angeles, Kaliforniya)

3. The Last Kitabevi (Los Angeles, Kaliforniya)
TheLastKitabevi, Kaliforniya’nın en büyük ikinci el ve yeni kitap mağazası. Bu mağaza, kitap penceresi, gökkuşağı kitaplığı ve gösterişli kitap kemeri gibi hoş sürprizlerle dolu.

Amsterdam'daki Kitap Anıtı
Amsterdam’daki Kitap Anıtı

4. Amsterdam’daki Kitap Anıtı
Bu yapı, Amsterdam’daki ikinci el sergisinin bir parçası olduğu için diğerlerinden biraz farklı. Sanatçı TilmannMayer-Faje, KatjavanDriel ile birlikte atılmak üzere olan binlerce kitabı kullanarak “Kitap Anıtı” oluşturmak için yapmıştır.

Book Club Kitabevi
Book Club Kitabevi More (GüneyWindsor, Connecticut)

5. Book Club Kitabevi More (Güney Windsor, Connecticut)
Yeni kitaplarla ikinci el kitapların harmanlandığıve güzel bitkilerle süslenmiş tek tarafa istiflenerek oluşturulan kitap kemeri ile Book Club Kitabevi gerçekten bir harika!

Trinity Brewing (Colorado Springs, Kolorado)
Trinity Brewing

6. Trinity Brewing(Colorado Springs, Kolorado)
TrinityBrewery, aslında bir restoran ve neden bu kadar inanılmaz bir kitap kemerine sahip olduğundan emin değilim, ama şu bir gerçek ki bira ve kitaplar mükemmel bir çift olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir