Kitap Listeleri

Dünya Harikalarından İlham Alan Kitaplar 7: Machu Picchu

Peru (Güney Amerika)’da yer alan bu antik kent çok çok önceden dünya harikaları arasında yer almalıydı ki neyse çok geç olmadan değeri bilindi. Efsaneye göre İnka kralı dünyanın merkezini arıyormuş ve hançerini toprağa saplayınca hançer kaybolmuş; işte o yer burası deyip kenti kurmuştur. Birçok ilginç efsanesi olan Machu Picchu ilginizi çekecektir. Güney Amerika’nın önemli turizm merkezi olan bu yerle ilgili bakalım hangi kitaplar çıkıyor karşımıza:

İnka Altını

İnka Altını

Clive Cussler
İnkılap Kitabevi

Dirk Pitt geri dönüyor. Belki de kariyerinin en yaratıcı, en heyecanlı serüveniyle, yine karşınızda. Klasik bir hazine avı, kaybolmuş bir uygarlığın gizleri, uluslararası bir eski eser çetesi, ancak Clive Cussier’ın tasarımlayabileceği bir öyküde, biraraya geliyor.İnka Altını 1532 yılında, küçük bir filonun bir iç denize gelişiyle başlıyor. FBI ve Gümrük, kızılderili yerliler, Pitt’in Numa’daki arkadaşları da karışıyor. İnka Altını, Clive Cussler’ın da, Dirk Pitt’in de en parlak dönemini simgeleyen bir serüven. Sinema gibi!

1 2 3 4 5Sonraki sayfa
Etiketler

Dilek Özcan

"Okudukça büyüdüğüme, paylaştıkça çoğaldığıma inanıyorum. Bu yüzden de okuduklarımı yazmak büyük keyif veriyor. Her okuyan bir diğerine kılavuzdur, aslında. Umarım, Kitapcafe'de faydalı bir kılavuz olurum."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Merhaba Size daha fazla kaliteli içerik sunabilmek için sitemize reklam engelleyiciyi kapatarak destek olabilirsiniz. Teşekkür ederiz :)