Kitap Listeleri

Dünya Harikalarından İlham Alan Kitaplar 4: Ayasofya

Dünya siyaseti ve dinler tarihine damga vuran bir yapı: Ayasofya Camii ve Müzesi
532 – 537 yılları arasında Bizans İmparatoru tarafından kilise olarak yaptırılıp 1453’te İstanbul’un fethiyle camii haline getirilmiştir. Yüzyıllardır farklı din ve inanışlara sahip milletlerce kutsal mekan olarak görülmektedir. Hakkında yazılan onlarca eser olsa da biz sizlere birkaçını sunacağız.

Ayasofya’nın Gizli Tarihi

Ayasofya’nın Gizli Tarihi

Pelin Çift , Erhan Altunay
Beyaz Baykuş Yayınları

Ayasofya’nın içindeki gizemli sembollerin anlamı ne? Hangi gizli örgütler Ayasofya’ya izlerini bıraktı? Bu işaretler hangi amaçla mabede kazındı? Ayasofya’nın dehlizleri nerelere uzanıyor?Tapınak Şövalyeleri Ayasofya’yı nasıl hedefine aldı? Ayasofya’da hangi Kutsal Emanetler’i aradı? Fatih Sultan Mehmet, fetih sonrasında kılıç hakkı Ayasofya’da hangi değişiklikleri yaptırdı? İstanbul işgal altındayken “Ayasofya’da haç görmektense onu yıkarım!” diyerek düşmandan koruyan gizli kahramanlar kimlerdi? Osmanlı’nın Cami-i Kebir’i nasıl müzeye dönüştürüldü? Neden hâlâ küresel güçlerin ve ezoterik örgütlerin hedefinde?
Ayasofya’yı, okudukça anlayacak anladıkça sevecek sevdikçe sahipleneceksiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9Sonraki sayfa
Etiketler

Dilek Özcan

"Okudukça büyüdüğüme, paylaştıkça çoğaldığıma inanıyorum. Bu yüzden de okuduklarımı yazmak büyük keyif veriyor. Her okuyan bir diğerine kılavuzdur, aslında. Umarım, Kitapcafe'de faydalı bir kılavuz olurum."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Merhaba Size daha fazla kaliteli içerik sunabilmek için sitemize reklam engelleyiciyi kapatarak destek olabilirsiniz. Teşekkür ederiz :)