Kitap Listeleri

Dünya Harikalarından İlham Alan Kitaplar 2: Potala Sarayı

Sevgili Kitapcafe okuyucuları ikinci sırada dünya harikası olarak Potala Sarayı var. Mutlaka gezilip görülmeli diye ısrarla söylenen bu saray, Tibet’te bulunduğu bölgede yapılan ilk konut, Budizm liderlerinin yaşam merkezi gibi birçok önemli detaya sahiptir, M.S. 7. Yüzyılda inşaa edilmiştir.
Yeni listemiz Potala Sarayı ve Tibet ile ilgili eserler:

Tibet-Yaralı Uygarlık

Tibet-Yaralı Uygarlık

Françoise Pommaret
Yapı Kredi Yayınları

Potala Sarayı ve şimdi üzerinde “Halk Kurtuluş Ordusu”na övgü olarak dikilmiş 37 metre boyunda bir anıt bulunan koca meydan… Françoise Pommaret, Tibetlilerin krallar ve fetihler dönemine kadar giden kültürel köklerine uzanarak, çeşitli dinsel ve bilimsel anahtarlar sunarak “göğe öylesine yakın” ve “bir kez uğrayanların mutlaka geri döndüğü” bu büyüleyici ülkenin daha iyi anlaşılmasını sağlıyor. (Tanıtım Bülteninden)

1 2 3 4 5 6 7 8Sonraki sayfa
Etiketler

Dilek Özcan

"Okudukça büyüdüğüme, paylaştıkça çoğaldığıma inanıyorum. Bu yüzden de okuduklarımı yazmak büyük keyif veriyor. Her okuyan bir diğerine kılavuzdur, aslında. Umarım, Kitapcafe'de faydalı bir kılavuz olurum."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Merhaba Size daha fazla kaliteli içerik sunabilmek için sitemize reklam engelleyiciyi kapatarak destek olabilirsiniz. Teşekkür ederiz :)