Kitap Listeleri

Dünya Harikalarından İlham Alan Kitaplar 1: Babil’in Asma Bahçeleri

Klasik ve yenidünya olarak farklı zamanlar için tanımlanan “Dünyanın Harikaları” doğa ve tarihi yapıların hangilerini biliyorsunuz? İstedik ki okuyucularımız, hem bu kültür eserlerini yeniden görsünler hem de bu eserlerin konu edindiği kurgu ve kurgu dışı kitaplardan haberdar olsunlar.

Listemizdeki ilk dünya harikası “Babil’in Asma Bahçeleri”. Babil Kralı’nın eşi için M.Ö. 605 yılında yaptırdığı bu bahçe, dünya harikaları arasında yer alsa da eski halinden pek eser kalmamıştır. Peki , bu bahçe nerede? Mezopotomya’da.

Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk

Babil’de Ölüm İstanbul’da Aşk

İskender Pala
Kapı Yayınları

Bilgeler, katiller, asiller ve sevgililer; ellerinde tuttukları kitabın alev almaya hazır bir aşk külçesine dönüşmek üzere olduğunu bilselerdi…Şair, ipeksi dizeleri arasına hayaller gibi sakladığı şifrelerin hoyrat ellerde ihtirasla parçalandığını, sonsuzluk şarabına kadeh yaptığı gelincik yapraklarının kinle dağıtıldığını bilseydi… Ve şimdi kim bilebilir neler olacağını, Babil uyandığı zaman?!..

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10Sonraki sayfa
Etiketler

Dilek Özcan

"Okudukça büyüdüğüme, paylaştıkça çoğaldığıma inanıyorum. Bu yüzden de okuduklarımı yazmak büyük keyif veriyor. Her okuyan bir diğerine kılavuzdur, aslında. Umarım, Kitapcafe'de faydalı bir kılavuz olurum."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Merhaba Size daha fazla kaliteli içerik sunabilmek için sitemize reklam engelleyiciyi kapatarak destek olabilirsiniz. Teşekkür ederiz :)