Genel

Dünya Edebiyatının Unutulan Ünlü Yazarları

Geçmişlerine baktığınızda birçok başarıya imza atan yazarlar, günümüzde bilinmiyor. Gerek ülkemizde gerekse dünya edebiyatında birçok yazar belli bir dönem ününü sürdürdükten sonra unutulabiliyorlar. Bu sebeple dünya edebiyatından birkaç yazarı sizinle yeniden tanıştırmak istedik. Çoğunun ülkemizde çeviri eseri bulunmuyor. Belki bu yazı yayınevlerinin de dikkatini çeker ve onları Türkçeye kazandırırlar.

Alexander Baron

Alexander Baron

1948’de edebiyat alanında, VS Pritchett’in “Gerçeklik hissini bana ileten tek savaş kitabı” olarak tarif ettiği, From The City, From The Plough adlı ilk romanı ile tanındı. 50’li- 60’lı yıllarda başarılı bir roman ve senaryo yazarı olarak ünlendi, Londralı yazar. Kral Dido adlı romanı ise Londra hakkında yazılan en büyük eser olarak belirtilmesine rağmen en az okunan romanlardan biri olarak değerlendiriliyor. Sinemada birçok senaryo da yazan yazarın adı günümüzde bilinmeyenler arasında. Ne yazık ki Türkçeye çevrilen eserine de rastlamadık.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10Sonraki sayfa
Etiketler

Dilek Özcan

"Okudukça büyüdüğüme, paylaştıkça çoğaldığıma inanıyorum. Bu yüzden de okuduklarımı yazmak büyük keyif veriyor. Her okuyan bir diğerine kılavuzdur, aslında. Umarım, Kitapcafe'de faydalı bir kılavuz olurum."

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Merhaba Size daha fazla kaliteli içerik sunabilmek için sitemize reklam engelleyiciyi kapatarak destek olabilirsiniz. Teşekkür ederiz :)