Dramatik Dizi House of Cards Sezon Fragmanında Claire’in Yeni Dünya Düzeni’ni Açıkladı

Senaryosunun, İngiliz yazar MichaelDobbstarafından yazılan kitabını temel alan House of Cards, önceden BBC’de yayınlanan bir mini serinin uyarlamasıdır. Şimdiye kadar toplamda dört sezonu yayınlanmıştı. Dizinin asıl konusu Amerika’daki başkanlık yarışı ve devamında gelişen süreçleri çarpıcı şekilde anlatmakta ve ekranlara taşımaktadır. Başkanlık ve ülkenin yönetimi sürecindeki entrikaları açıkça izlediğimiz dizinin önemli oyuncu kadrosunda; KevinSpacey, Robin Wright, Michael Kelly, NathanDarrow, Mahershala Ali, DerekCecil, MollyParker, MichelGill, JayneAtkinson, Elizabeth Marvel gibi oldukça profesyonel oyuncular yer almaktır. Ayrıca 2013 yılında House of Cards, PrimetimeEmmy Ödülleri’nden büyük adaylar alan ilk orijinal online dizi olmuştur. Bu seri, David Fincher’ın “Drama Serisi için Olağanüstü Yönetmen” ödülüne yönelik bir yayın hizmeti için ilk büyük Emmy’i de içeren yedi ödülle, bugüne kadar toplamda 53 Emmy adayı aldı. House of Cards, altı Altın Küre adaylığı ve iki galibiyet aldı.

Yeni yayınlanan fragmanında, dizi altıncı ve ayrıca son sezon için geri döndü. Ayrıca bu sezon diziyolunaKevinSpacey olmadan devam edecek. Ancak Amerika Birleşik Devletleri Başkanı olarak rol alacak olan yeni yıldız Robin Wrightise küllerinden yeniden doğuyor. Dizinin yeni fragmanında karşımıza çıkan dramatik olay iseClaire’in Frank’e olan umursamaz halleri dikkat çekmekte. Onun sözlerine (ya da yalanlarına) aldırış etmemektedir. Geçmiş geçmişte kalmıştır ve Claire artık zorlu bir süreçle yüzleşmektedir. Bazı şeyler belli gibi görünse de biz izleyiciler nelerle karşılaşacağımızı tahmin edememekteyiz. Bu fragmandan anlaşılacağı gibi olay şu cümlelerle özetlenebilir: “ikimiz için de farklı olacak”. Her şeye rağmen bunlar kısır döngü haline gelse de muhtemelen, Claire bütün bu şeylerden muzdarip olacağa benziyor.

Aşağıdaki yeni House of Cards fragmanına göz atabilirsiniz. Dizi 2 Kasım’da Netflix’e geri dönüyor; dizi de DianeLane, GregKinnear, Michael Kelly, JayneAtkinson, PatriciaClarkson, ConstanceZimmer, DerekCecil, CampbellScott ve BorisMcGiver gibi yıldızları ekranlarda görüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir