Dram ve Fantastik alanında en iyi filmlerden birisi “Makas Eller “

Dram ve Fantastik alanında en iyi filmlerden birisi Makas Eller.

Benim de film arşivimin en kıymetlilerinden, ara ara açıp izlediğim nadir filmlerden.

JohnnyDeep’in eşsiz oyunculuğuyla bütünleşmiş Edward karakteri başrolümüzde. Şatoda yaşayan bir mucidin aynı zamanda bir adam yaratmasıyla ve adamı tamamlayamadan ölmesiyle başlıyor hikâyemiz. Edward, elleri makastan olan ve uzun yıllar boyunca şatoda kalmış bir adam. Bir gün Avon temsilciliği için ev ev dolaşan bir kadının şatoya gitmesi ve Edward ile tanışmasıyla Edward’ın hayatı değişiyor. Edward artık şehirde kadın ve ailesiyle beraber kalamaya başlıyor. Meraklı komşular tarafından da epey ilgi çeken Edward, insanlar arasındaki iletişimi ve duyguları anlamaya çalışıyor. Edward’da iyiliği ve saflığı görüyorsunuz bir de aşkın güzelliğini ve o aşk için susabilmeyi.

Edward’ın başkalaşmamış insanlığı, saflığı başına dert açıyor. Üzerine atılan iftiraları anlamlandıramadığından tekrar kendi kabuğuna dönüyor. Hem güldürüyor hem de farkındalık yaratıyor. Fantastik olarak yer yer hayal gücümüze dokunsa da ben en çok yüreğimize dokunduğunu hissediyorum Edward’ın.

Kötülüğe bulaşmamış insanlığın gözlerini ve aşkını görebilirsiniz makas ellerde. Masalsı anlatımıyla mutlaka izlemeniz gereken bir film. Edward’ın gözlerinin benden çok daha fazla anlatacağı şeyler var sizlere.

Yolunuzun kesişmesi dileğiyle.

Tuğba Ayar

"Okumak iptiladır, müptelalara selam olsun."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir