Doğruluk mu Cesaret mi?

Tarih:

Yazar:

Kategori:

Küçükken toplanılan arkadaş gruplarında bu filmi en az bir kere bile oynamayan yoktur. Herkesin bildiği bu oyun ne kadar zararlı bir hal alabilir ki?

Filmin yönetmeni ve senaristi Jeff Wadlow bu zararsız gibi görünen oyunun başka amaçlarda kullanılırsa ne kadar karmaşık bir hale geldiğini anlatmak istemiş gibi görünüyor. Filmin oyuncu kadrosunda Violett Beane, Hayden Szeto, Landon Liboiron, Sophia Taylor Ali ve Nolan Gerard Funk gibi oyuncular yer alıyor.

Meksika’ya tatile giden arkadaş grubu güvenilir yerlerde vakit geçirmek yerine son gecelerini hiç tanımadıkları bir çocuğun tavsiyesiyle kilisede oyun oynayarak geçiriyorlar. Oynadıkları oyunun kendilerine musallat olarak kalacaklarından habersiz kalan son zamanlarını doyasıya yaşıyorlar.

Okullarına geri döndüklerinde Olivia hayatında bir terslik olduğunu fark eder. Baktığı her yerde Doğruluk mu, Cesaret mi? Sorusunu görmeye başlar. Başlarda bunun çevresindekilerin yaptığı bir şaka olarak düşünse de kütüphanede herkesin üstüne gelerek cevaplamasını istediği soruyu sorar. Artık büyünün kilidi açılmıştır ve oyun başlamıştır.

O gece kim varsa herkes tek tek oyunun içerisinde bulur kendisini. Oyun kendi kuralını da koymuştur iki doğruluk cevabından sonra üçüncü cesaret demek zorundadır. Ya oyunu kuralına göre oynayıp doğruyu söyleyerek ve cesaretlerini göstererek hayatta kalacaklardır ya da öleceklerdir.

Eksikleri bolca göze batan bir filmdi. Sadece hoş vakit geçirmek için izlenebilecek cinsten. Pek hoş vakit geçirttiği de söylenemez aslında. Ortalamanın altında kalan film görsellikleriyle de oyunculuklarıyla da izleyiciyi pek tatmin edemiyor.

Doğruluk mu Cesaret mi? / Truth or Dare
Vizyon tarihi 4 Mayıs 2018 (1s 40dk)
Yönetmen Jeff Wadlow
Oyuncular: Lucy Hale, Tyler Posey, Violett Beane
Tür Korku, Gerilim
Ülke ABD

TAKİPTE KALIN

43,279BeğenenlerBeğen
551TakipçilerTakip Et
96TakipçilerTakip Et
585TakipçilerTakip Et

İkonik Tablolardan Doğrudan Etkilenen Film Sahneleri

Genelde hayatın sanatı taklit ettiği söylenir – ancak film yapımcısı Vugar Efendi’nin tutkulu projesi, Film Meets Art II ‘de görüldüğü gibi, beyazperde de aynısı...

Harekete geçmemek sebebiyle yok olmuş bir geleceği tasvir eden ünlü resimler

Museo del Prado (Prado Müzesi) yakın zamanda Madrid'deki 2019 BM İklim Değişikliği Konferansı'na eş zamanlı olacak şekilde tasarlanmış Dünya Yaban Hayatı Fonu (WWF) ile...

Sanat tarihinin en ikonik eserlerini minik broşlara işliyor.

Nakış sanatçısı Ira Pashkevych, sanat tarihinin en ünlü eserlerinden bazılarını elinizde tutabileceğiniz minik tekstil ürünlerine çeviriyor. Büyük bir titizlikle tasarlanmış her bir küçük ilmek,...