Doğayla uyum içinde yaşamayı başarmış insanların öyküsü: “Küçük Ağaç’ın Eğitimi”

“Sevgiyi, duyarlılığı, dürüstlüğü, samimiyeti Kızılderili mantığıyla işleyen muhteşem bir kitap…”

Çeroki Kızılderisi olan ForrestCarter’in kendi otobiyografisini anlattığı en önemli ve en popüler kitabı olan “Küçük Ağaç’ın Eğitimi”nadide bir eser olması açısından fenomendir.
Egemenlik, güç, iktidar sevdalısı Beyaz Adam’ın vahşice yok etmek istediği Çerokilere ithafı olan ve insanı, hayvanı ve doğayı önemseyen, acıları paylaşan dostluğun ve günümüzde yitirilen değerleri anımsatan güzel bir hikâyedir.

4-5 yaşlarında anne ve babasını yitirip, büyükanne ve büyükbabasının yanında yaşayan ve bu esnada yaşamını kendi dilinden anlatan bir kitaptır.
Küçük Prens, Şeker Portakalı gibi kitaplardaki dürüstlük ve samimiyeti özleyenler için fazlasıyla duygulandıran, derinden etkileyen, kötülük ve adaletsizliğe karşı sitem ederek, güçlendiren bir kitaptır.

Küçük Ağacın EğitimiBir solukta okunan, doğayla ilişkileri gibi çocuk yetiştirmedeki öğretileri ve becerileri tüm insanlığa örnek teşkil edecek güzellikte olan bir kitaptır.
Sizi aldatmasın salt çocuk kitabı değildir, her kesimin okuması gereken, eğitimlerde ödül ve cezanın araç olarak kullanılmasıyla Kızılderili kültürünün bizim bu zamanlardaki eğitim sistemine hem eleştirisi, hemde büyük bir örneğidir.

Kırsal bir alanda geçen bu öykünün kent ortamında nasıl gerçekleşeceğini, geçerli olabileceğini ve uygulayabilmeyi gözden geçirerek en doğrusunu siz seçin. Tabi ki çocuklarınızın gelişimi için büyük faydası olabilecek kitap…

Hepimiz için, yaşam için, etki bırakabilecek ve her kitaplıkta olması gereken bir kitaptır. Ayrıca bu romanın filme uyarlaması da mevcuttur, ilgilenenlere duyurulur…
Okuyanlar için ise tekrar okumanın tam sırası!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.