Dikkat Güçlendirme Seti

Biz anne-babalar çocuklarımızın eğitimi için; gelişen teknoloji ve bilim çağında ne kadar çaba göstersek az. Eğitimlerine çok küçük yaşlarda başlamak ve bu eğitimleri de verirken çocukları sıkmadan, hepsinden de önemlisi kaliteli yayınlardan faydalanarak bir şeyler yapmak çabasında olmalıyız. Şahsen çocuğum için birçok aktivite kitabı edindim ve içlerinde en beğendiklerimden birisi Adeda Yayıncılığın çıkarmış olduğu bu set oldu. Dikkat Güçlendirme Seti’ni hazırlayan ise bu konunun uzmanı Doçent Doktor Osman Abalı. Abalı, Çocuk ve Genç Psikiyatrisi Uzmanı. İş hayatında 20 yılını çocukların gelişimi üzerinde çalışmalarla geçirmiş kıymetli de bir şahsiyet… Hocanın çok uzun zamanını da vermiş olması kitapların gözümdeki değerini yerini de artırdı.

Adeda Yayıncılığın, incelemeye aldığım setlerinden birisi de Dikkat Güçlendirme Seti, bu set 3 yaşında olan çocuğumun da çok sevdiği üç kitaptan oluşmakta. Kitapların içlerinde her bir çalışma için yönergeler bulunmakta. Çocuk yapamazsa bir sonraki aktiviteye geçmektense bir alt seviyeden başlanılması tavsiye de edilmiş. Kitap, sizleri sayfa başlarındaki sorularla cevabı bulmaya yönlendirmekte. Çocuğunuza ise bu basitten zora doğru ilerleyen etkinlikleri keyifle yapmak kalacak. Etkinlikleri yaparkenki mutluluğu emin olun görülmeye değer. Zaman kavramını da öğretebilmek adına sayfaların altında süre tutulması da tavsiye edilmiş. Elbette ki zamanında yapamaması problemde edilmemeli. Serileri bitiren çocuk bir üst seriye geçebilir. Eğer çocuğunuz çok fazla hata yapmışsa bu etkinlik farklı bir şekilde yeniden tekrar da edilebilir. Gözlemlemek ve kaliteli zaman geçirmek siz aile bireylerine kalmış.

Dikkati Güçlendirme Seti

Bu yaptığı etkinlikler ise çocuğunuzda; bütünsel algı, organizasyon, el-göz koordinasyonu, kavramsal beceri, eşzamanlılık, kısa süreli hafıza, uzaysal-mekansal yetenekler, planlama, aritmetik beceriler, görsel ayrımlaşma, ince motor becerileri, 3 boyutlu algı, görsel hafıza, düşünme becerilerini geliştirme, dikkat süresi artışı, görsel yoğunlaşma, yorumlama algısı, dikkat yoğunluğu ve yoğunlaşma, sıralama, dikkatin ayrıntılara verilmesi, benzerlikler, parça bütün ilişkisi ve daha birçok becerilerinin gelişimini göreceksiniz.

İnsan beyni günümüzde bile henüz çözümlenememiş bir yapıdadır. Öyle karmaşık bir yapıda olmasına rağmen, öğrenme-algılama ve dikkat üzerinde yoğunlaşılan çalışmalarda görülüyor ki; küçük yaşta başlanılan eğitimlerle dikkat ve öğrenme çok ileri boyutlarda güçleniyor, gelişiyor…

Dikkati Güçlendirme Seti

Eğer çocuğunuz ahşap bloklarla çalışmayı seviyorsa ve sizlerde farklı eğitici-öğretici etkinlikler istiyorsanız Dikkat Güçlendirme Seti+Plus olanını da tavsiye edebilirim. 3-11 yaş arası her çocuk için mükemmel ürünler olduğunu düşünüyorum. Benim aldığım setin içinde üç kitap var ancak tek kitaplar da mevcut. Sitelerini de incelemenizi öneririm.

Ben çocuğumla, severek ve kaliteli zaman geçiriyorum. Sizlere de gerçekten tavsiye ederim. Edindiğinizde instagramda @okurannebebek sayfasına da yorumlarınızı beklerim. Kalitesi pek tartışılmaz dediklerimden…

Dikkati Güçlendirme Seti
Adeda Yayıncılık

One thought on “Dikkat Güçlendirme Seti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir