Darmadağınık – Karmakarışık – Sıkı Fıkı / Emma Chase

Dört kitaptan oluşan bu serinin ilk üç kitabı ülkemizde çıktı. Hatta üçüncü kitabı yakın bir zamanda çıktı. Bu yüzden bu kadar sevilen bir seriyi üç kitabıyla birlikte tanıtmayı ve merak edenlerin aklındaki soruları biraz olsun giderebilmeyi umuyorum.

İlk kitap erkek karakterimiz Drew Evans’ın ağzından anlatılıyor. Bir erkeğin ağzından anlatılan romantik komedi tarzı bir kitapta elbette ki cinsellik sansürsüz ve tüm gerçekliğiyle gözler önüne seriliyor. Bunu söyledim diye sakın iğrenç bir erotik roman olarak değerlendirmeyin bu seriyi. Bir erkeğin ağzından anlatılması bu sahnelerin bana kalırsa daha komik ve daha az duygusal anlatılmasını sağlamış. İnanılmaz eğlenceli ve akıcı bir kitaptı.

Drew çok zengin, yakışıklı, çapkın ve işkolik bir karakter. Onun dikkatini ciddi anlamda çekebilecek tek kız da iş alanında karşısına rakip olarak çıkan Kate oluyor. Kate’den hem duygusal anlamda hoşlanan hem de iş konusunda karşısında dişli bir rakip gören Drew çarpılır. Kate’e delicesine âşık olmuştur. Kate de Drew’dan yani hayatta belki de en nefret edilesi insandan hoşlanmaya başlar. Hem de sevgilisi olduğu halde.

İlk kitapta bu ikilinin bazen komik bazen eğlenceli anlarını okurken ikinci kitapta biraz hüzün hâkim oluyor. İkinci kitapta büyük bir yanlış anlaşılma sonucu birbirinden ayrı kalan ikili üzücü günler geçirir. Birçok hatalar yapılır ama tamir edilmesi de, tekrar bir araya gelmeleri de ilk kitap kadar eğlenceli olur.

Üçüncü kitapta ise karakterlerimiz farklı. Ama kitap eğlencesinden ve akıcılığından hiçbir şey kaybetmiyor. Bu sefer İlk kitaptaki ikilinin arkadaşları Dee ve Matthew’un aşk hikâyesi anlatılıyor. Birinci kitap süresince bir araya gelen çiftin ilk kitabın çok da özetini geçmeden anlatılan bu komik hikâyesi Drew ve Kate’in kine biraz benzese de okumaktan bıkmıyorsunuz. Zaten satır aralarının genişliği ve boş sayfalar dolayısıyla üç kitap da aslında birkaç saatte okunabilecek novella tarzı hoş kitaplardan başka bir şey değil.
Henüz çevrilmeyen dördüncü kitapta ise Kate ve Drew’un evliliklerini okuyacağız. Merakla bekliyorum. Reading slumptan çıkmanızı sağlayacak yegane serilerden.

“Son derece sevimli, kahkahalarla okuyacağınız bir hikâye. Eğer Drew’u sevdiyseniz, Matthew’a bayılacaksınız.”
-K. Bromberg

Sıkı Fıkı, Karmakarışık günlerine geri dönüyor. Fakat bu sefer tavsiyelerde bulunan ve Dee Dee’yle uğraşmak durumunda kalan tabii ki Drew değil, onun en yakın arkadaşı olan Matthew!

Eğer bu hikâyeyi daha önce duyduysanız beni durdurun. Çapkın erkek bir kızla tanışır, ona âşık olur ve tepeden tırnağa değişir.

Epey güzel bir hikâye, değil mi? Ama bizim hikâyemiz değil. Bizimki çok daha renkli.
Dee’yle tanıştığım an Dee’nin özel biri olduğunu biliyordum. O ise benim kendisiyle birlikte olup, sonra da onu hayal kırıklığına uğratacak bir erkek olduğumu düşündü. Aksini ispatlamamsa epey vakit aldı. Ama konu sevişme olduğunda epey ikna edici olduğum söylenebilir.

Bu hikâyenin en güzel yanı sonu değil, o sona nasıl geldiğimiz…
(Tanıtım Bülteninden)

-Darmadağınık
-Karmakarışık
-Sıkı Fıkı
Emma Chase
Ephesus Yayınları

Ayşe Ayhan
Kitap Cafe

https://www.instagram.com/bikahvebikitap/

Ayşe Ayhan

Hiçbir zaman bir insanı tek bir sıfatla belirlemenin doğru olduğuna inanmadım. Matematik öğretmeni, yazar, astronom, kitap yorumcusu, blogger, kahve sever, bol okur. Yazmaya değer bulduğum her şeyi kitapcafe.com da bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.