Çöl Rüyası – Aşk Ateşi

Serinin ilk kitabı Aşk Ateşi, Türk kızı Serap ve Arap iş adamı Omar’ın ilişkisini anlatıyor. Omar Türkiye’ye geldiğinde çevirmen olan Serap’la tanışır ve onu da diğerleri gibi para ile satın alabileceğini sanır. Ama Serap bu duruma çok sinirlenir ve hediyeleri adamın suratına çarpar. Uzun zaman görüşmeyen ikilinin aklında ne olursa olsun birbirleri vardır. Ve yolları bir kere daha kesişince Omar Serap’tan özür diler ve arkadaş gibi anlaşırlar. Bu sefer kesinlikle birbirlerine âşık olmuşlardır. Ama aile ve kültür farkının yanı sıra yenmeleri gereken birçok engel vardır. Bu engelin başında ise gururları gelir. Yine birbirinden uzak durmaya çalışsalar ve birbirlerini kıskansalar da ayrı kalamazlar ve aşk başlar.

Eğlenceli ve insanın kalbini eriten, insanı Harlequin okuyormuş gibi hissettiren güzel bir romantik komediydi. En güzel evlenme teklifine sahipti. Evet, bazı şeyler biraz peri masalıymışçasına uçuktu. Ama kurgu demek zaten bu demek değil mi? İkinci kitabı merak ettirdi ama başlayamıyorum, çünkü bu sefer de henüz çıkmamış üçüncü kitabı merak edeceğim.

Arap Ateşi Herkesi Kavuracak!

“Dünyaları versen beni satın alamazsın.”
Dedi Serap.
“Yerinde olsam bu kadar büyük konuşmazdım.”
Dedi Omar.
Omar hiç reddedilmemişti,
Serap hiç bu kadar aşağılanmamıştı.
Ama aşk ateşi,
İstanbul Boğazı’ndan
bedevi çöllerine…
İkisini de yaktı.
(Tanıtım Bülteninden)

Çöl Rüyası – Aşk Ateşi
Ayşe Ebru Tezcan
DEX
376 sayfa, 2015

Ayşe Ayhan

Hiçbir zaman bir insanı tek bir sıfatla belirlemenin doğru olduğuna inanmadım. Matematik öğretmeni, yazar, astronom, kitap yorumcusu, blogger, kahve sever, bol okur. Yazmaya değer bulduğum her şeyi kitapcafe.com da bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.