KitapKitap Listeleri

Çocuklara Savaşlar Nasıl Anlatılır?

OASİS

OASİS

Özellikle gençler için – ahlaki temelleri henüz oturmamışken – uygun içerikli macera ve distopya örnekleri bulmak çok zor oluyor. Ya seviyelerinin çok altında basit ya da +18 içerikli serüven kitapları okumak zorunda kalıyorlar. Oasis, bu kaygıları rafa kaldıran bilim kurgu destekli distopik ve şahane bir roman. Normalde kült romanlar hariç bu tarz kitaplar okumayı pek sevmem ancak Oasis’in önyargımı yıkacak kadar güçlü bir kurgusu var.
Arkadaşlık, vefa, disiplin, sevgi, koşulsuz kabul, olumlu bağlılık, irade, azim gibi birçok güçlü duyguyu kullanan; kaçısın, başkaldırının, direnmenin, karşı koymanın, dostluğun, sistemi yıkmanın, uyanmanın öyküsü.

Önceki sayfa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10Sonraki sayfa
Etiketler

Tuğba Coşkuner

Hangi yılda doğduğunu pek önemsemiyor. Yaşını sayılarla değil anılarıyla ölçüyor. Nereli olduğu konusunda da kafası epey karışık. Doğduğu mu doyduğu mu yoksa sevdikleriyle olduğu yer mi, bilemiyor. Tek bildiği şey, en sevdiği mesleği yaptığı. Kendisi bir matematik öğretmeni. Aman durun, hemen yüzünüzü limon yemiş gibi buruşturmayın öyle! Çocukları sevmek için matematiği bir koşul olarak görmüyor.Okumak, yazmak ve öğretmek onun evi. Kendini orada güvende ve mutlu hissediyor. Daha önce yetişkinler için eğitim üzerine denemeler, düşünce ve kitap tanıtım yazıları kaleme aldı. Birçok dergiyle çalıştı, çalışıyor. Bu aralar bir de çocuklar, çocuk kalabilsin diye uğraşıyor. Onlar için okuyup onlar için yazıyor. Daima yüreğinde yeşil bir dal saklamaya çalışıyor; şarkı söyleyen küçük, yavru kuşları onun üzerinde ağırlıyor. En büyük isteği o melodinin sonsuza dek sürüp gitmesi.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Merhaba Size daha fazla kaliteli içerik sunabilmek için sitemize reklam engelleyiciyi kapatarak destek olabilirsiniz. Teşekkür ederiz :)